Використовуєте iBox при розрахунках за товари: чи потрібен РРО/ПРРО

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
У разі використання електронних платіжних засобів для оплати вартості товарів квитанція платіжного термінала не є розрахунковим документом у розумінні Законів України про РРО та про захист прав споживачів

Використовуєте iBox при розрахунках за товари: чи потрібен РРО/ПРРО

Випадки, у яких РРО/ПРРО або розрахункові книжки не застосовують визначили статтею 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО).

Зокрема відповідно пункту 2 статті Закону про РРО, при виконанні банківських операцій, крім: операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування, за винятком програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі — ПТКС), що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів.

Використання ПТКС з приймання готівки для подальшого її переказу, не переведених у фіскальний режим (не обладнаних переведеними у фіскальний режим РРО та/або ПРРО), забороняється.

ДПС листом від 05.12.2019 № 6661/7/99-00-05-04-01-17 надіслала для використання в роботі лист НБУ від 28.11.2019 № 57-0007/62082 (є чинним) щодо використання електронних платіжних засобів (далі — ЕПЗ) при продажу товарів (наданні послуг).

У зазначеному листі НБУ зазначає, що торговець має право приймати до оплати ЕПЗ певної платіжної системи на підставі договору з еквайром. Еквайр в договорі з торговцем зобов'язаний зазначити, зокрема, порядок і терміни розрахунків еквайра з торговцем та порядок оформлення документів за операціями з використанням ЕПЗ. Еквайр зобов'язаний забезпечити технологічне, інформаційне обслуговування торговців і проведення розрахунків з ними за операції, які здійснені між торговцями та користувачами з використанням ЕПЗ, на підставі договору.

Отже, якщо товар/послуга придбавають за допомогою ЕПЗ, то кошти на рахунок торговця надходитимуть від еквайра, а не від держателя ЕПЗ. При цьому еквайр самостійно визначає порядок обліку торговців, з якими він має укладені договори.

Робота з РРО: чеки, інтернет-торгівля, перевірки, штрафи

Ініціювання переказу за допомогою ЕПЗ повинно оформлюватися відповідними документами за операціями із застосуванням ЕПЗ (квитанція платіжного термінала). Документ за операцією із застосуванням ЕПЗ — це документ, що підтверджує виконання операції із використанням ЕПЗ, на підставі якого формують відповідні документи на переказ чи зараховують кошти на рахунки.

Тобто, квитанція платіжного термінала лише підтверджує ініціювання переказу коштів з рахунку держателя ЕПЗ, а не факт продажу товару (отримання послуг).

З огляду на зазначене, у разі використання ЕПЗ для оплати вартості товарів квитанція платіжного термінала не є розрахунковим документом у розумінні Закону про РРО та Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 № 1023-XII.

За інформацією ДПС у Донецькій області

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як заповнити форму 1-ЗВР

Якщо суб’єкт господарювання у встановлений строк не подав обов’язкової звітності про використання РРО, КОРО та РК, це є підставою для фактичної перевірки платника. Тому, аби не потрапити в халепу, вам потрібно визначитися, чи маєте ви подавати звіт про використання КОРО, РК
20821

Видатковий касовий ордер: заповнення&зразок

Видатковий касовий ордер — це обов’язковий документ, якщо підприємство має касу та видає готівку на господарські потреби чи передає її до банку. Коли заповнюєте форму, зважайте на все — від форми бланку до заповнення реквізитів. У консультації розповімо про заповнення видаткового касового ордера
96297

Z-звіт: як сформувати

Z-звіт — це обов’язковий денний звіт касового апарату — як звичайного, так і програмного. Друкувати його чи ні, як, де і скільки зберігати, як часто формувати Z-звіт, електронний Z-звіт, особливості Z-звітів програмних РРО, відповідальність за порушення — в огляді
88107

Порядок роботи додаткових кас на підприємстві

У консультації розглянемо, чи може підприємство мати кілька кас, чи потрібна касова книга відокремленому підрозділу, як встановлюється ліміт каси для відокремлених підрозділів, який порядок здавання готівки відокремленими підрозділами
10083

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді