Оподаткування ПДФО допомоги на лікування в Україні або за кордоном

111

Запитання

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума коштів, що надає благодійна організація як допомогу на лікування або медичне обслуговування фізособи в Україні або за кордоном, і які необхідно підтвердні документи для цілей оподаткування?

Відповідь

БАЗОВІ ПОКАЗНИКИ ДЛЯ РОЗРАХУНКІВ НА 2024 РІК Скачайте й роздрукуйте буклет

До розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника не включають та, відповідно, не підлягають оподаткуванню ПДФО кошти або вартість майна (послуг), що надають як допомогу на лікування та медичне обслуговування платника або члена сім’ї фізособи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника, за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування осіб з інвалідністю, за рахунок коштів благодійної організації (пп. 165.1.19 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Норми підпункту 165.1.19 ПК може застосовувати благодійна організація за наявності відповідних підтвердних документів, що підтверджують цільовий характер надання грошових коштів на оплату лікування або медичного обслуговування (в разі здійснення попередньої оплати таких послуг) або факт надання послуг з лікування або медичного обслуговування платника (якщо оплату здійснюють після надання таких послуг).

Такими підтвердними документами можуть бути:

  • документи, що підтверджують потребу фізичної особи — платника в лікуванні та медичному обслуговуванні. Зокрема, наявність та характеристики хвороби, травми, отруєння, патологічного стану платника;
  • документи про надання таких послуг, що ідентифікують постачальника послуг та платника, якому надають такі послуги, обсяги та вартість таких послуг.  А саме:
    • договори;
    • платіжні та розрахункові документи;
    • акти надання послуг;
    • інші відповідні документи в залежності від необхідного лікування або медобслуговування, хвороби та її стану.

ПК не визначає відмінностей в оподаткуванні ПДФО сум допомоги для оплати вартості таких послуг в Україні або за кордоном.

За інформацією ДПС у Донецькій області

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22018

Податкова знижка: умови отримання та звітування

Є спосіб зекономити або частково компенсувати витрати за власне навчання чи навчання дитини, на іпотеку, страхування життя. Поверніть від держави частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Податкова знижка у 2024 році, умови її отримання, податкова знижка на навчання в декларації – у консультації
71982

ПДФО 2024

ПДФО: що врахувати у 2024 році? Розглянемо, що таке ПДФО, яка сплата ПДФО 2024
79626

Календар бухгалтера 2024: травень

Цьогоріч травень також не святковий – через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу – все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2024, а сплатити податки – податковий календар на травень 2024. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2024
28240