ФОП-єдинник надає послуги з тимчасового проживання в готелях: чи існують обмеження

77

Запитання

Чи поширюються норми підпункту 291.5.3 Податкового кодексу України щодо надання в оренду житлових/нежитлових приміщень (житлових до 400 квадратних метрів, нежитлових до 900 квадратних метрів) на ФОП-платників єдиного податку другої і третьої груп (крім е-резидентів), які надають послуги з тимчасового проживання в готелях?

Відповідь

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлені главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України; далі — ПК.

Критерії, за умови дотримання яких, фізичні особи – підприємці можуть бути платниками єдиного податку певної групи, визначили пунктом 291.4 ПК.

Умови, відповідно до яких суб’єкт господарювання (СГ) не може бути платником єдиного податку, зазначили у пункті 291.5 ПК.

При цьому вимоги, зокрема, пункту 291.5 ПК не поширюються на платників єдиного податку третьої групи — електронних резидентів (п. 291.8 ПК).

Так, не можуть бути платниками єдиного податку першої — третьої груп ФОП, які надають в оренду:

  • земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара
  • житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 400 квадратних метрів
  • нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 900 квадратних метрів (пп. 291.5.3 ПК).

Класифікацію видів економічної діяльності ДК 009:2010 (далі — КВЕД ДК 009:2010) затвердив Держспоживстандарт наказом від 11.10.2010 № 457.

У заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначають, зокрема, обрані СГ види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010 (пп. 5 п. 298.3 ПК).

Відповідно до КВЕД ДК 009:2010:

  • група КВЕД 55.1 «Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення» включає клас 55.10 «Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування»;
  • група КВЕД 68.2 «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна» включає клас 68.20 «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна».

Отже, норми підпункту 291.5.3 ПК не поширюють на ФОП-єдинників другої і третьої груп, які надають послуги з тимчасового проживання в готелях згідно з КВЕД 55.10 «Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування». Обмеження, що визначили підпунктом 291.5.3 ПК, стосуються ФОП, які надають послуги з оренди землі, житлових та нежитлових приміщень (споруд, будівель) та/або їх частин згідно з КВЕД 68.20.

За інформацією ДПС в Одеській області


Бухгалтерський вебінар

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Документальні перевірки у ФОПів

Перелік перевірок, що ДПС має право проводити під час війни, урядовці поступово розширюють. Експерт пояснив, на які податкові перевірки ФОП 2024 і протягом якого часу діє мораторій, запроваджений на початку війни, за який період податківці мають право провести перевірку та які документи має надати ФОП для документальної перевірки
77

Сплата ЄСВ ФОП у 2025 році

Усі фізособи-підприємці є платниками єдиного соціального внеску «за себе». Як він сплачуватиметься у 2025 році – у цьому огляді
31660

Загальна система оподаткування і ФОП 2024

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2024 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2024 році? Відповіді у статті
550553

Реєстрація ФОП 2024

Реєстрація ФОП є важливим кроком для тих, хто планує розвивати свій бізнес в Україні. Ця процедура містить кілька етапів, як-от підготовку документів, подання заяви та отримання відповідних дозволів. Після успішної реєстрації ФОП отримує право провадити підприємницьку діяльність, а також користується низкою податкових та правових переваг. Важливо дотримати всіх вимог, щоб провести успішну реєстрацію ФОП
43610

ФОП з найманими працівниками: як нарахувати і виплатити зарплату

Чи може ФОП мати найманих працівників? Так, фізособи-підприємці можуть мати найманих працівників. Відповідно, вони мусять нараховувати і виплачувати зарплату, платити з неї податки. Розглянемо, як це правильно робити і якими документами оформлювати
214