Як правильно вказати об’єкт виїзної торгівлі у повідомленні № 20-ОПП

343

Запитання

У яких випадках в графі 3 «Тип ОП» повідомлення за ф. № 20-ОПП обираються типи ОП «655 — виносна торгівля» / «656 — виїзна торгівля» та яка інформація зазначається у графах 6—7 «Територія ТГ, де знаходиться ОП» та графі 8 «Місцезнаходження ОП»?

Відповідь

Обов’язок суб’єктів господарювання повідомляти контролюючі органи про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність шляхом подання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі — Повідомлення № 20-ОПП), встановлений пунктом 63.3 Податкового кодексу України.

Об’єктами оподаткування є майно та дії, у зв’язку з якими у платника виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.

Порядок подання та форма Повідомлення № 20-ОПП встановили розділом VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок № 1588).

Повідомлення № 20-ОПП подавайте протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків (п. 8.4 розд. VIIІ Порядку № 1588).

У Повідомленні № 20-ОПП надавайте інформацію про всі об’єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.

Повідомлення № 20-ОПП заповнюйте із дотриманням Пам’ятки для заповнення розділу 3 Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (додаток до Повідомлення № 20-ОПП).

Графу 3 «Тип об’єкта оподаткування» розділу 3 Повідомлення № 20-ОПП заповнюйте відповідно до рекомендованого ДПС довідника «Типи об’єктів оподаткування».

Відповідний тип об’єкта оподаткування із довідника обирайте з урахуванням виду діяльності, для якої такий об’єкт оподаткування відкриваєте, створюєте чи реєструєте, та відповідності функціонального призначення об’єкта обраному типу.

У разі, якщо роздрібний продаж товарів здійснюєте за межами приміщення (торгового комплексу / магазину / офісу / складу тощо), то, виходячи з фактичних умов, за яких здійснюєте такий продаж, самостійно обираєте тип об’єкта оподаткування для заповнення графи 3 «Тип об’єкта оподаткування» Повідомлення № 20-ОПП. Зокрема «655 — виносна торгівля» / «656 — виїзна торгівля».

При цьому, якщо продаж товарів здійснюєте з використанням транспортного засобу, то у графі 4 «Найменування об’єкта оподаткування (зазначити у разі наявності)» Повідомлення № 20-ОПП можете зазначати назву транспортного засобу. Наприклад: автомобіль, мотоцикл, самокат тощо. У графах 6 — 8 — територія та адреса автогосподарства, гаража тощо, де такий транспортний засіб постійно знаходиться / зберігається.

У графі 12 «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування (зазначити у разі наявності)» зазначайте реєстраційний номер кожного транспортного засобу для якого такий номер присвоєний відповідним держорганом під час його реєстрації (номер кузова — для легкового автомобіля; номер шасі — для вантажного автомобіля та причепа).

Якщо продаж товарів здійснюєте без використання транспортного засобу, то у графі 4 Повідомлення № 20-ОПП можете зазначати назву об’єкта оподаткування, де товар зберігаєте та відпускаєте продавцеві для реалізації поза його межами (наприклад: склад, магазин, офіс тощо) із зазначенням у графах 6 — 8 території та адреси, де знаходиться такий магазин, склад, офіс.


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1502

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
361116

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41519