Облік зношених шин

1589

Запитання

Відповідь

Вартість шин списують на один із витратних рахунків під час їх встановлення на автомобіль. Після цього облік таких шин здійснюють лише кількісно.

Утім, інколи підприємство може продати зношені шини як вторинну сировину. Такі шини підприємство має оприбуткувати за ціною можливої реалізації проведенням: дебет субрахунку 209 «Інші матеріали» із кредитом субрахунку 719 «Інші операційні доходи».

Однак частіше зношені шини нічого не варті, а підприємство, яке ними володіє, сплачує ще й додаткові кошти спеціалізованому підприємству за їх утилізацію (видалення). Тобто такі шини є безповоротними відходами, облік яких ведуть лише кількісно.

Щоб уникнути порушень законодавства про охорону навколишнього природного середовища, зношені шини доцільно передавати на утилізацію (видалення) спеціалізованому підприємству, яке має ліцензії на операції з відходами. При цьому необхідно укласти договір із таким підприємством та оформляти передачу різних відходів актами приймання-передачі.

Знову-таки, передачу спеціалізованому підприємству зношених шин, які є безповоротними відходами, у бухгалтерському обліку не відображають. Тобто таку операцію зазначають у відповідних документах лише кількісно. Водночас витрати на оплату послуг спеціалізованого підприємства включають до складу витрат.

У бухгалтерському обліку витрати, які виникли внаслідок оплати послуг спеціалізованого підприємства, можна включати до прямих виробничих, загальновиробничих, адміністративних, збутових чи інших операційних витрат. Тут все залежить від того, з якою метою використовували такі шини.

Якщо ж підприємство продає шини спеціалізованому підприємству, то потрібно відобразити дохід від їх реалізації проведенням: дебет субрахунку 377 «Розрахунки з іншими дебіторами» із кредитом субрахунку 712 «Дохід від реалізації інших оборотних активів». При цьому підприємство, яке продає такі шини, має списати собівартість реалізованих запасів проведенням: дебет субрахунку 943 «Собівартість реалізованих виробничих запасів» із кредитом субрахунку 209.


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
13971

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
866

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
9326

Дефектний акт: зразок

Розглядаємо, що таке дефектний акт, наводимо зразок дефектного акту та аналізуємо законодавчі правила, за якими дефектний акт слід використовувати у будівництві
104856

Доповідна записка: зразок

Потрібно документально підтвердити суму зайвої виплати або виявлення факту пропажі матеріальних цінностей? Для цього можна оформити доповідну записку. Доповідна записка інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася. Тож у статті зразки доповідних записок
30735