Правила нарахування ЄСВ при виникненні розбіжностей за рахунок округлень

278

Запитання

Яку суму єдиного внеску необхідно зазначати в рядку 3 розділу І Розрахунку, якщо за рахунок округлень розраховані показники не відповідають підсумковим значенням Додатка Д1 до Розрахунку?

Відповідь

Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (даліРозрахунок) та Порядок його заповнення та подання податковими агентами затвердив Мінфін наказом від 13.01.2015 № 4.

ЄСВ обчислюють роботодавці на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадять нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховують ЄСВ (ч. 2 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI; далі — Закон про ЄСВ).

Розрахунок подають в один із таких способів:

  • засобами електронного зв’язку в електронній формі;
  • на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації;
  • надсилають поштою з повідомленням та описом про вкладення, за умови, якщо кількість рядків у додатках до Розрахунку не перевищує п’яти;
  • на паперовому носії, якщо кількість рядків у додатках до Розрахунку не перевищує п’яти.

Грошові суми в додатках Розрахунку заповнюють в гривнях з копійками.

При цьому, зазначені суми округлюють до двох десяткових знаків за загальновстановленими правилами.

Базою нарахування ЄСВ, зокрема, для роботодавців є суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначають відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).

Додаток 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (далі — Додаток Д1) до Розрахунку призначений для щомісячного формування платниками ЄСВ щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення).

Рядок 3 «Нараховано єдиного внеску» розділу І Розрахунку — це сума граф 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3,5, 3,6, що дорівнює сумі відповідних показників графи 20 Додатка Д1 до Розрахунку за звітний період.

Показники рядка 3 розділу І Розрахунку формуються в «автоматичному режимі» за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення шляхом експорту підсумкових значень з Додатка Д1 до Розрахунку.

При цьому, суми ЄСВ, які повинен перераховувати працедавець, повинні відповідати сумам, які відображені у рядку 7 розділу І Розрахунку.

ЗІР, категорія 201.06.01

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
637

Військовий збір з зарплати: які ставки і як вираховувати

Військовий збір в Україні — це платіж, який покликаний збільшувати фінансування ЗСУ через додаткові надходження до бюджету. Про розрахунок та утримання військового збору після прийняття Закону про підвищення податків № 4015, об’єкти оподаткування, платників збору, звітність та штрафи — в огляді
240358

Календар бухгалтера 2025: липень

Липень — це місяць спеки, засмаги, бджіл, відпусток і безперервної роботи бухгалтера. Розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу допоможе виробничий календар на липень 2025, а сплатити податки — податковий календар на липень 2025. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність — на поміч прийде бухгалтерський календар на липень 2025
27864

Туристичний збір в Україні: за якими правилами сплачувати

За якою ставкою справляти туристичний збір 2025, чи подавати декларацію, якщо діяльність не проводилася, які документи підтверджують звільнення від сплати туристичного збору, чи може туристичний збір сплатити туроператор, як бути з туристичним збором платнику єдиного податку — в огляді
56687