Чи може юрособа-єдинник 4 групи відмовитися від спрощеної системи або обрати 3 групу
Запитання
Чи можуть юридичні особи – платники єдиного податку четвертої групи протягом звітного року обрати третю групу платників єдиного податку або відмовитись від спрощеної системи?
Відповідь
Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування або відмови від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку четвертої групи здійснюється відповідно до підпунктів 298.8.1—298.8.9 Податкового кодексу України (ПК).
Платники єдиного податку четвертої групи можуть самостійно перейти на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку іншої групи, або відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПК, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подали відповідну заяву. Умова — сплата податку за поточний рік у розмірі, що розраховують виходячи з 25% річної суми податку за кожний квартал, упродовж якого платник перебував на четвертій групі платників єдиного податку (пп. 298.8.7 ПК).
Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву (пп. 298.2.1 ПК).
Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПК, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подали заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (пп. 298.2.2 ПК).
ФОП: реєстрація, облік, сплата податків і трудові відносини
За умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПК для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу (пп. 298.1.5 ПК).