На яку дату визначається податковий борг для зменшення за рахунок від’ємного значення з ПДВ

283

Запитання

На яку дату визначається податковий борг для зарахування від’ємного значення у його зменшення в звітності з ПДВ?

Відповідь

Порядок надання податкової декларації та строки розрахунків з бюджетом з ПДВ визначили статтею 203 Податкового кодексу України (ПК).

Податковий борг — сума узгодженого грошового зобов’язання, що не сплатив платник податків у встановлений ПК строк, та непогашеної пені (пп. 14.1.175 ПК).

Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затвердив Мінфін наказом від 28.01.2016 № 21.

Суму від’ємного значення зараховують у зменшення суми податкового боргу, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до ПК) (відображається у рядку 20.1 податкової декларації з ПДВ).

Сума, яку зараховують у зменшення суми податкового боргу з ПДВ (рядок 20.1) дорівнює сумі рядка «Усього» графи 8 таблиці 1 (Д2) (додаток 2).

Інтегрована картка платника (ІКП) містить інформацію про первинні показники оперативного обліку, облікові операції та первинні показники оперативного обліку, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування за відповідним видом платежу та відповідною адміністративно-територіальною одиницею.

Під час проведення облікової операції в ІКП зазначають дату запису операції, зміст операції та/або документ, на підставі якого здійснюють запис.

Первинні показники оперативного обліку в ІКП відображають в хронологічному порядку. Водночас кожний первинний показник оперативного обліку фіксують в окремому рядку із зазначенням коду та його короткого опису з посиланням на реквізити первинних документів, дати його проведення з подальшим автоматичним розрахунком в ІКП первинних показників оперативного обліку.

Під час погашення суми податкового боргу (його частини) кошти, які сплачує такий платник, у першу чергу зараховують у рахунок податкового зобов’язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, які сплачує такий платник, у наступну чергу зараховують у рахунок погашення штрафів, в останню чергу — у рахунок пені згідно з черговістю їх виникнення.

Отже, за наявності у платника на дату подання ним податкової звітності з ПДВ податкового боргу з цього податку, такий платник має право зарахувати суму від’ємного значення ПДВ, сформовану за результатами такої податкової звітності, у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди та обліковувався в ІКП станом на перше число місяця, у якому подав таку декларацію, в частині, що не перевищує реєстраційну суму такого платника на момент отримання контролюючим органом податкової декларації.

додаток

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова накладна 2025: як заповнювати за актуальною формою + зразки

Платники ПДВ мають вчасно реєструвати податкові накладні навіть під час воєнного стану. Як правильно скласти податкову накладну за новою формою 2025 — у консультації з прикладами та зразками для скачування
387262

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 01.07.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
16271

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
734150

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
27109

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
199312