Подали заяву 1-ПДВ: чи має надходити друга квитанція

26
Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ

Запитання

Чи повинна надходити платнику друга квитанція при поданні реєстраційної заяви платника ПДВ (1-ПДВ) (код форми J/F1310111)?

Відповідь

Порядок реєстрації платником ПДВ регламентований статтею 183 Податкового кодексу України (ПК) та розділом ІІІ Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.2014 № 1130 (далі — Положення № 1130).

Будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника ПДВ, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника податку на додану вартість за формою № 1-ПДВ. Таку заяву подає технічними засобами електронних комунікацій в електронній формі з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII (ст. 183 Податкового кодексу України та п. 3.5 розд. ІІІ Положення № 1130).

ПДВ: від азів до майстерності

За результатами розгляду реєстраційної заяви платника ПДВ протягом трьох робочих днів після надходження реєстраційної заяви контролюючий орган:

  • відмовляє в реєстрації особи як платника ПДВ за наявності підстав, визначених пунктом 183.8 ПК;
  • звертається до особи з пропозицією надати нову заяву про реєстрацію (із зазначенням підстав неприйняття попередньої) відповідно до вимог пункту 3.9 Положення № 1130;
  • вносить до реєстру платників ПДВ запис про реєстрацію особи як платника податку відповідно до вимог пункту 183.9 ПК.

Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до вимог пункту 42.6 ПК та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 № 557 (далі — Порядок № 557).

Платник створює електронні документи, із зазначенням усіх обов’язкових реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису та печатки (за наявності), керуючись Порядком № 557.

Для формування та надсилання документів звітності в електронній формі платник може використовувати обране на власний розсуд програмне забезпечення, у тому числі:

  • інформаційно-комунікаційну систему «Електронний кабінет» (вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua)

та

  • безкоштовне Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності».

У разі якщо адресатом є контролюючий орган, після надходження електронного документа здійснюють його автоматизовану перевірку (п. 5 розд. ІI Порядку № 557).

У першій квитанції, що формується за результатами автоматизованої перевірки, повідомляють про результати такої перевірки. У разі негативних результатів автоматизованої перевірки у першій квитанції повідомляють про неприйняття електронного документа із зазначенням причин. У такому випадку другу квитанцію не формують (п. 8 розд. ІІ Порядку № 557).

Друга квитанція є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа (п. 9 розд. ІІ Порядку № 557).

В другій квитанції зазначають:

  • реквізити прийнятого (зареєстрованого) або неприйнятого (із зазначенням причини) електронного документа;
  • результати обробки в контролюючому органі (дата та час прийняття (реєстрації) або неприйняття; реєстраційний номер;
  • дані про автора та підписувача (підписувачів) електронного документа та автора квитанції.

Якщо особа обрала спосіб взаємодії з контролюючими органами в електронній формі через електронний кабінет, друга квитанція, у тому числі відмова в реєстрації або пропозиція надати нову заяву про реєстрацію надсилає контролюючий орган до електронного кабінету. Якщо особа не визначила спосіб взаємодії з контролюючими органами, відмову в реєстрації або пропозицію надати нову заяву надсилають на електронну адресу, з якої надійшла реєстраційна заява (п. 3.10 розд. ІІІ Положення № 1130).

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 01.07.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
16058

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
727561

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
27057

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
198682

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5691