Не згодні з даними Електронного кабінету щодо сплати податків: що робити

1768

Запитання

Як надіслати запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС через Електронний кабінет та упродовж якого терміну надійде відповідь?

Відповідь

Не згодні з даними Електронного кабінету щодо сплати податків: що робити

ОЛЬГА ШАРА,

заступник головного редактора системи «Експертус Головбух»

Платник податків має можливість надіслати запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та фондами соціального та пенсійного забезпечення за даними органів ДПС (далі — Запит) через меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету.

Відповідь на Запит надішлють через Електронний кабінет не пізніше 15 робочих днів з дня його отримання у вигляді витягу за формою «F/J1400204» (далі — Витяг). Витяг сформують за період вибраний платником при створені Запиту з урахуванням строків давності, станом на дату відправлення Запиту до ДПС.

Одночасно, згідно зі ст. 1 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР (далі — Закон № 393) громадяни України має право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.

Отже, якщо вважаєте, що в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету відображена недостовірна інформація за податками, зборами та ЄСВ (задвоєння оплати/ нарахування, переплата/недоплата), можете надіслати звернення до ДПС за основним (неосновним) місцем обліку.

Такі звернення розглядають і вирішують у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня їх отримання (ст. 20 Закону № 393) (ЗІР, категорія 135.03).


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1525

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
361940

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41542