Садівницькі та городницькі товариства мають дозвіл на спецводокористування: що з рентною платою
Запитання
Чи є платниками рентної плати за спеціальне використання води садівницькі та городницькі товариства (кооперативи)?
Відповідь
Як відповісти на запит податківців: сім порад від Головбух Агро
Платниками рентної плати за спеціальне використання води (далі – рентна плата) є, зокрема первинні водокористувачі - госпсуб'єкти незалежно від форми власності:
- юридичні особи;
- їх філії, відділення, представництва;
- інші відокремлені підрозділи без утворення юрособи;
- постійні представництва нерезидентів;
- ФОП, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів (п.255.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).
Виключення із платників для суб’єктів, які отримали дозвіл на спеціальне водокористування, пункт 255.1 ПК не передбачає.
Об'єктом оподаткування рентною платою є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі (п.255.3 ПК).
Рентну плату не справляють за воду, що використовують садівницькі та городницькі товариства, кооперативи (пп. 255.4.10 ПК).
Тож, за обсяги води, що вилучені з водних об’єктів садівницькими та городницькими товариствами (кооперативами) на підставі дозволу на спецводокористування та безпосередньо використані ними, рентну плату не справляють. У такому разі об’єкт оподаткування рентною платою (використаний обсяг води) декларують із зазначенням у рядку 10.2 розрахунку рентної плати за спеціальне використання води коефіцієнта 0 (нуль).
За обсяги води, що вилучені з водних об’єктів садівницькими та городницькими товариствами (кооперативами) на підставі дозволу на спецводокористування, та передані (реалізовані) іншим категоріям споживачів, які використовують таку воду в підприємницькій діяльності, рентну плату справляють. Використаний (переданий/реалізований) обсяг води декларують із зазначенням у рядку 10.2 розрахунку коефіцієнта 1 (один).
За інформацією ДПС в Одеській області
З наступного року має запрацювати новий фінансовий інструмент для кредитування сільгоспвиробників — аграрні ноти. Пояснимо, у чому відмінність між аграрними нотами та аграрними розписками, а також хто з аграріїв і в яких випадках може їх застосовувати