Складаємо РК до зведеної ПН, при виправленні помилок у номенклатурі товарів/послуг

1624

Запитання

Як складається розрахунок коригування до зведеної податкової накладної, складеної на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, при виправленні помилок у номенклатурі товарів/послуг?

Відповідь

Якщо після складання та реєстрації в ЄРПН зведеної податкової накладної, складеної виходячи з перевищення ціни придбання/звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання, виявили помилку в описі (номенклатурі) товарів/послуг, складіть розрахунок коригування до такої податкової накладної (далі — РК). У РК в першому рядку зі знаком «–» зазначте показники щодо товарів/послуг, опис (номенклатуру) яких виправляєте, та другим рядком додайте виправлену товарну позицію.

У заголовній частині такого РК у полі «До зведеної податкової накладної» вкажіть код ознаки «3» та у полі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» зазначте тип причини «15».

У розділі Б табличної частини РК у першому рядку у графі 1 вкажіть номер за порядком рядка ПН, який коригуєте. Другим рядком зазначте виправлені показники, при цьому у графі 1 такого другого рядка вкажіть новий черговий порядковий номер рядка, якого не було у податковій накладній, що коригуєте.

У графі 2.1 РК у всіх рядках, які заповнюєте у зв’язку з таким коригуванням, зазначте код причини коригування 203 (коригування зведеної ПН, складеної відповідно до абзацу 11 п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України), а у графі 3 — правильну номенклатуру. Інші графи заповнюйте без будь яких особливостей.

Відсутність у графі «Опис (номенклатура) товарів / послуг продавця» ПН запису «перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 ПК, над фактичною ціною постачання» не потребує виправлення.

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
724540

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
26985

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
198360

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5616

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
14022