Чи виникає додаткове благо у фізособи-позичкодавця, якщо ремонт автомобіля здійснює юрособа-користувач
Запитання
Чи виникає дохід у вигляді додаткового блага у фізособи-позичкодавця, якщо юрособа-користувач за свій рахунок проводить технічне обслуговування, поточний, капітальний ремонти транспортного засобу, про що зазначили в договорі позички на безоплатній основі, однак у ньому не передбачили, що позичкодавець ці витрати відшкодовує?
Відповідь
Банк проведень: безоплатна передача й отримання товарів
Договір позички транспортного засобу є правочином, що покладає на його сторони (позичкодавця та користувача) взаємні зобов’язання. Тому в розумінні Податкового кодексу України податковий обов’язок зі сплати податкових зобов’язань може виникнути як у позичкодавця, так і у користувача, в залежності від прав та обов’язків, які фактично виникають у таких осіб на підставі цього договору.
У наведеній в запитанні ситуації, якщо фізична особа — позичкодавець не відшкодовує юридичній особі — користувачу суму витрат за капітальний ремонт транспортного засобу, проведення якого за рахунок користувача передбачили в договорі позички на безоплатній основі, то у такої фізособи виникає дохід у вигляді додаткового блага.
Причому проведені користувачем поточний ремонт та технічне обслуговування транспортного засобу до таких наслідків не призводять.
За інформацією ДПС у Черкаській області
Українські підприємства активно залучають іноземні інвестиції, виграють гранти і розвиваються. Хочете бути серед успішних? Підвищуйте кваліфікацію за Міжнародними стандартами фінансової звітності