Відповідальність за подання фінансової звітності не за тією формою
Запитання
Чи передбачили відповідальність до платника податку за подання фінансової звітності не за встановленою формою та чи потрібно у такому випадку її повторно подавати за відповідною формою?
Відповідь
Фінансова звітність або звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), що подають відповідно до абзаців першого та другого пункту 46.2 Податкового кодексу України (ПК), є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку) та її невід’ємною частиною.
Обов’язкові реквізити, які повинна містити податкова декларація, передбачили підпунктом 48.3 та 48.4 ПК. Зокрема, податкова декларація повинна включати інформацію про додатки, що додаються до податкової декларації та є її невід’ємною частиною.
Податкова звітність, складена з порушенням норм статті 48 ПК, не вважається податковою декларацією, крім випадків, встановлених пунктом 46.4 ПК (п. 48.7 ПК).
Підприємства можуть подавати уточнену фінзвітність та уточнену консолідовану фінзвітність на заміну раніше поданої фінзвітності та консолідованої фінзвітності за результатами аудиторської перевірки, з метою виправлення самостійно виявлених помилок або з інших причин. Подають та оприлюднюють уточнену фінзвітність та уточнену консолідовану фінзвітність у такому самому порядку, як і фінзвітність та консолідована фінзвітність, що уточнюються (ч. 6 ст. 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV).
Якщо внаслідок виявлених у фінзвітності помилок підлягають уточненню показники податкової декларації, таке уточнення здійснюється відповідно до положень статті 50 ПК, із поданням до уточнюючої податкової декларації уточненої фінзвітності за відповідний звітний період.
Податкова готує «чорний список» несумлінних платників, щоб управляти податковими ризиками і впливати на сплату податків. Хто і як готуватиме цей список і чим це загрожує платникам, розповімо у цьому матеріалі
Отже, подання додатків до податкової декларації і в тому числі фінзвітності не за встановленою формою може призвести до невизнання такої декларації податковою звітністю відповідно до пункту 48.7 ПК.
За неподання або несвоєчасне подання податкової звітності або невиконання вимог щодо внесення змін до податкової звітності статтею 120 ПК встановили відповідальність до платника податків.