Відповідальність за подання фінансової звітності не за тією формою

995

Запитання

Чи передбачили відповідальність до платника податку за подання фінансової звітності не за встановленою формою та чи потрібно у такому випадку її повторно подавати за відповідною формою?

Відповідь

Фінансова звітність або звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), що подають відповідно до абзаців першого та другого пункту 46.2 Податкового кодексу України (ПК), є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку) та її невід’ємною частиною.

Обов’язкові реквізити, які повинна містити податкова декларація, передбачили підпунктом 48.3 та 48.4 ПК. Зокрема, податкова декларація повинна включати інформацію про додатки, що додаються до податкової декларації та є її невід’ємною частиною.

Податкова звітність, складена з порушенням норм статті 48 ПК, не вважається податковою декларацією, крім випадків, встановлених пунктом 46.4 ПК (п. 48.7 ПК).

Підприємства можуть подавати уточнену фінзвітність та уточнену консолідовану фінзвітність на заміну раніше поданої фінзвітності та консолідованої фінзвітності за результатами аудиторської перевірки, з метою виправлення самостійно виявлених помилок або з інших причин. Подають та оприлюднюють уточнену фінзвітність та уточнену консолідовану фінзвітність у такому самому порядку, як і фінзвітність та консолідована фінзвітність, що уточнюються (ч. 6 ст. 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV).

Якщо внаслідок виявлених у фінзвітності помилок підлягають уточненню показники податкової декларації, таке уточнення здійснюється відповідно до положень статті 50 ПК, із поданням до уточнюючої податкової декларації уточненої фінзвітності за відповідний звітний період.

Отже, подання додатків до податкової декларації і в тому числі фінзвітності не за встановленою формою може призвести до невизнання такої декларації податковою звітністю відповідно до пункту 48.7 ПК.

За неподання або несвоєчасне подання податкової звітності або невиконання вимог щодо внесення змін до податкової звітності статтею 120 ПК встановили відповідальність до платника податків.

За інформацією ДПС в Івано-Франківській області


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і майбутні зміни

Існує спеціальне обов’язкове повідомлення про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
313479

Екологічний податок в Україні: особливості

У 2024 році ставки екологічного податку знову зросли. Хто має сплачувати екологічний податок, а хто ні, що таке стаціонарні джерела забруднення та як бути з відходами, щоб не сплачувати екологічний податок, як розрахувати екоподаток, які послаблення є у період воєнного стану – в огляді
120632

Календар бухгалтера 2024: листопад

Рахувати зарплату, відпускні та лікарняні, планувати робочий час треба за будь-якої пори року і настрою бухгалтера. Допоможе у цьому виробничий календар на листопад 2024 та податковий календар на листопад 2024
18396

Військовий збір: коли вираховувати за ставкою 5%

Військовий збір в Україні має збільшувати надходження до бюджету для фінансування ЗСУ. Розрахунок та утримання військового збору з 1 жовтня після прийняття Закону про підвищення податків № 11416-д, об’єкти оподаткування, платники збору, звітність та штрафи — у статті
174361

Ставки податків та інші зміни після набуття чинності Закону № 4015: як є і як буде (таблиця)

Закон про підвищення податків (законопроєкт № 11416-д) ще не набрав чинності. Проте ми вже розібрали до крихт усі зміни, які він передбачає. Тримайте порівняльну таблицю, як є і як буде після того, як президент підпише Закон
9531