Чи подається Розрахунок частини чистого прибутку, що підлягає сплаті до держбюджету державними унітарними підприємствами?
Запитання
Чи подається Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, та чи підлягає сплаті частина чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами, що перебувають у віданні Національної академії наук України?
Відповідь
Державні унітарні підприємства, що перебувають у віданні Національної академії наук України, подають Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями (далі – Розрахунок) у терміни, передбачені для подання Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.
При цьому у графі 06 Розрахунку проставляється норматив відрахування у розмірі 0 відс. та надається пояснення у довільній формі про віднесення платника частини чистого прибутку (доходу) до наукової установи, на якого розповсюджується положення ст. 47 розд. VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України.
Частина чистого прибутку (доходу) не підлягає сплаті до Державного бюджету України державними унітарними підприємствами, що перебувають у віданні Національної академії наук України, а залишається у розпорядженні таких державних унітарних підприємств та спрямовується ними виключно на проведення своєї ініціативної наукової та науково-технічної діяльності, фінансове забезпечення інновацій та розширення власної матеріально-технічної бази.
ЗІР, категорія 102.09
Що можна зробити, якщо сплатили більшу суму податку на прибуток, ніж мусили? Чи можна і як її «монетизувати», у рахунок яких сплат зарахувати? Що може стати на заваді платникові?