Як сплачувати ПДФО з доходів громадян, виплачених за договорами земельного сервітуту

720

Запитання

До якого бюджету сплачують податкові агенти нараховані суми ПДФО з доходів громадян, виплачених за договорами земельного сервітуту?

Відповідь

Як оцінити збитки від війни особистим селянським і фермерським господарствам — ФОПам

Договірні відносини щодо користування земельними ділянками визначають цивільно-правові угоди, зміст та порядок укладення яких регулює Земельний кодекс України (далі — ЗК) та Цивільний кодекс України (далі — ЦК).

Одним із видів прав на землю є право земельного сервітуту – це право власника або землекористувача земельної ділянки чи іншої заінтересованої особи на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянко (розд. III ЗК).

Право користування чужим майном (сервітут) може встановити щодо земельної ділянки, інших природних ресурсів (земельний сервітут) або іншого нерухомого майна для задоволення потреб інших осіб, які не можуть бути задоволені іншим способом (ст. 401 ЦК).

Особа, яка користується сервітутом, зобов’язана вносити плату за користування майном, якщо інше не встановили договором, законом, заповітом або рішенням суду (ч. 3 ст. 403 ЦК).

Власник, землекористувач земельної ділянки, щодо якої встановлений земельний сервітут, має право вимагати від осіб, в інтересах яких його встановлено, плату за його встановлення, якщо інше не передбачили законом (ч. 4 ст. 101 ЗК).

Оподаткування доходів фізосіб регламентує розд. IV ПК, відповідно до пункту 162.1 якого платником податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включають інші доходи, крім доходів, визначених статтею 165 Податковим кодексом України; далі — ПК (пп. 163.1.1, 164.2.20 ПК).

Вказані доходи є об’єктом оподаткування військовим збором (пп. 1.2 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX ПК).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) ПДФО та військового збору до бюджету здійснюють у порядку, що встановили статтею 168 ПК.

Так, податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати ПДФО та військовий збір із суми такого доходу за його рахунок за ставками 18% та 1,5% відповідно (пп. 168.1.1 ПК).

Юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням не уповноважених сплачувати податок відокремлених підрозділів, відокремлений підрозділ, який уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету податок, за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, за місцезнаходженням відокремлених підрозділів. У випадках, передбачених ПК, - за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (пп. 168.4.4 ПК).

Суми ПДФО, нараховані податковим агентом з доходів, або фізособою, яка отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, за здавання фізособами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості), сплачує такий податковий агент або така фізособа до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди, суборенди, емфітевзису (пп. 168.4.9 ПК).

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Подарунки працівникам: оподаткування

Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
581

Довідка про доходи: як видати працівнику

Довідка про доходи може знадобитися працівникові будь-коли. За якою формою видавати довідку про доходи та в яких випадках, підкажемо у консультації
229049

Додаток КІК до декларації про майновий стан: зразок

Як заповнити Додаток КІК, який містить доходи від участі фізособи у контрольованій іноземній компанії, у чому особливості перехідного періоду, як показати у декларації одночасно дані і за 2022, і за 2023 роки та як заповнити Додаток КІК у разі звільнення від оподаткування – відповіді на ці та інші питання зі зразками заповнення Додатка КІК знайдете у цій консультації
17773

Декларація про майновий стан

Декларація про майновий стан, декларація про доходи – це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. У консультації розповімо, коли й кому подавати декларацію про майновий стан та доходи. Також розглянемо приклад як заповнити декларацію про майновий стан і доходи для звичайних громадян та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
419797

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2356