З 1 січня перебуватимете на обліку як великий платник податків: куди подавати звітність та сплачувати ПДВ за грудень

616

Запитання

До якого податкового органу зобов’язаний подавати звітність та сплачувати ПДВ за грудень попереднього року, платник, який з 01 січня поточного року обліковується у податковому органі, що здійснює супроводження великих платників податків?

Відповідь

Скачати Алгоритм заповнення декларації з ПДВ

У разі включення платника до Реєстру великих платників податків на нього поширюють особливості, визначені Податковим кодексом України (ПК) для великих платників податків (далі — ВПП). Зокрема. обов’язок обліковуватись у контролюючому органі, що здійснює супроводження ВПП, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформували Реєстр ВПП.

Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПК строки податковому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ПК).

Порядок надання звітності, нарахування, утримання та сплату (перерахування) ПДВ до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 203 ПКУ.

Податкова декларація з ПДВ подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, упродовж 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця (п. 203.1 ПК).

Сума податкового зобов’язання, зазначена платником в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті упродовж 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 ПК для подання податкової декларації (п. 203.2 ПК).

Тобто, декларацію з ПДВ за грудень попереднього року подають до 20 січня поточного року, а податок сплачують упродовж 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання такої декларації.

Платник, який з 01 січня поточного року обліковується у ДПС, що здійснює супроводження ВПП, подає декларацію з ПДВ та сплачує податкові зобов’язання з ПДВ за грудень попереднього року за новим основним місцем обліку.

За інформацією ДПС по роботі з ВПП


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
235194

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80348

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
74374

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59643