Чи може фізособа отримати інформацію про суми виплачених доходів до/з 1998 року

1307

Запитання

В якому органі та яким чином фізособи щодо яких внесли до ЄДР запис про припинення підприємницької діяльності ФОП, можуть отримати довідки щодо доходів за період здійснення підприємницької діяльності до/з 1998 року (в тому числі, якщо термін зберігання облікових справ в податкових органах 5 років минув)?

Відповідь

Відповідальність за помилки в обчисленні середньої зарплати

Підставою для надання ФОПам довідок щодо отриманих доходів від здійснення ними підприємницької діяльності є подання до податкового органу за місцем своєї податкової адреси:

 та/або

При цьому ФОП-загальники для отримання довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи подають до податкової заяву. Її форма наведена у додатку до Порядку оформлення і видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань), затвердженого наказом Мінфіну від 13.06.2017 № 568.

ФОП-єдинники для отримання довідки про доходи подають заяву до податкової в довільній формі.

Отже, ФОП та фізособи, щодо яких внесли до ЄДР запис про припинення підприємницької діяльності як підприємців можуть отримати за письмовим зверненням в органі ДПС за місцем своєї податкової адреси довідки щодо доходів за період здійснення підприємницької діяльності на підставі поданих податкових декларацій.

Декларації, що відображають звітність усіх платників, та документи (розрахунки, звіти, відомості, заяви, заявки, довідки, картки, листи, перерахунки, платіжні документи, виклики) до них, зберігають протягом 5 років (п. 283 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Мінюсту від 12.04.2012 № 578/5; далі — Перелік).

Декларації про доходи, розрахунки сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зберігають протягом 5 років (п. 284 Переліку).

Облікові справи платників податків і зборів (обов’язкових платежів) зберігають протягом 5 років після припинення діяльності таких госпсуб’єктів (п. 291 Переліку).

Строки зберігання типових документів на електронних носіях відповідають строкам зберігання аналогічних документів на паперових носіях (п. 1.8 розділу І Переліку).

За інформацією ДПС в Закарпатській області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відклик з відпустки

Ситуації бувають різні: виробнича необхідність, непередбачувана відсутність колеги або нагальна потреба у фахівцеві. У таких випадках у роботодавця виникає потреба ініціювати відклик працівника з відпустки. Але як це зробити правильно, щоб не порушити трудові права працівника й не отримати штраф? У цій статті розберемося, коли відклик дозволений, які умови обов’язкові, та як усе оформити документально
80329

Які можливі форми оплати праці в Україні

Комерційні підприємства самостійно встановлюють форми та системи оплати праці у колективному договорі з дотриманням діючого трудового законодавства. Поговоримо про суть основних форм оплати праці в Україні, коли їх застосовують та про системи оплати праці, на які вони поділяються
55128

Додаткова відпустка учасникам бойових дій під час воєнного стану

Умови та документи, на підставі яких у працівників є право на додаткові оплачувані відпустки як учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам Революції Гідності. Правила оформлення, оплати, табелювання, поділу, перенесення та компенсації таких додаткових відпусток
54

Аліменти: приклад розрахунку, облік та оподаткування

На роботі є працівник, із зарплати якого слід утримувати аліменти. Для бухгалтера це додатковий клопіт і чимало запитань. Мінімальний розмір аліментів: як їх нарахувати та відобразити в обліку? Як проводять утримання аліментів? Врятуємо бухгалтера: все про аліменти із прикладом розрахунку та відображення аліментів у бухгалтерському обліку
342359

Як показати декретні в Об’єднаній звітності

Декретні нараховуйте за весь період, на який сформовано лікарняний у зв’язку з вагітністю та пологами. У Додатку Д1 до Об’єднаної звітності (Податкового розрахунку) покажіть їх з окремими кодами застрахованих осіб та розподіліть за місяцями, за які їх нарахували. Отже, тримайте правила
9306