Проблемні питання у застосуванні РРО

373

Запитання

Чи можна заяву про реєстрацію ПРРО подати власноручно? Чи буде змінюватися звітність у зв’язку з новаціями в сфері РРО? Якщо помилково проведено суму розрахунків через ПРРО, як виправити помилку? Як проводити розрахунки через ПРРО, коли відключено електроенергію, та як складати Z-звіт? У травні 2021 року перевищили обсяг доходу в 1320000 гривень. Які подальші дії щодо застосування РРО і коли можна скасувати реєстрацію РРО?

Відповідь

5 РРО-ЗАПИТАНЬ, ЯКІ ЦІКАВЛЯТЬ КОЖНОГО БУХГАЛТЕРА↪️

Чи можна заяву про реєстрацію ПРРО подати власноручно через Центр обслуговування платників?

Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО можна подати у електронній формі через Електронний кабінет або засобами Єдиного вікна подання е-звітності.

Чи буде змінюватися звітність у зв’язку з новаціями в сфері РРО?

Ні. Законодавством України у сфері використання РРО будь-якої нової звітності ні для програмних РРО, ні для класичних РРО не передбачено.

Якщо помилково проведено суму розрахунків через ПРРО, як виправити помилку?

Помилково проведену суму через ПРРО скасовують формуванням розрахункового документу на повернення товару (фіскальний касовий чек видачі коштів) або шляхом сторнування попереднього чеку та проведення операції продажу повторно.

Як проводити розрахунки через ПРРО, коли відключено електроенергію, та як складати Z-звіт?

На період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером розрахункові операції проводять в режимі офлайн, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюють фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером. Режим офлайн може тривати не більше 36 годин поспіль та не більше 168 годин протягом календарного місяця.

Після відновлення зв’язку ПРРО має бути автоматично переведений із режиму офлайн в режим онлайн обміну.

Якщо в період роботи ПРРО в режимі офлайн настав час формувати фіскальний звітний чек (Z-звіт), то він має бути сформований після видачі останнього розрахункового документа за цю зміну та до формування Повідомлення про відкриття зміни ПРРО (форма № 3-ПРРО).

Тож при відключенні електроенергії ПРРО (у разі реєстрації з можливістю роботи в офлайн режимі) переходить в режим офлайн, касир формує Z-звіт та закриває зміну. Якщо ПРРО зареєстровано лише для роботи в режимі онлайн обміну, то касир чекає відновлення зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером.

У травні цього року перевищено обсяг доходу в 1320000 гривень. Які подальші дії щодо застосування РРО і коли можна скасувати реєстрацію РРО?

Якщо обсяг доходу за 2021 рік ФОПам-єдинниками 2-4 груп перевищив 1320000 грн, то такі платники з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, мають застосовувати РРО та/або ПРРО у обов’язковому порядку.

Скасувати реєстрацію РРО/ПРРО — це право суб’єкта господарювання, яке він приймає самостійно. Якщо він буде здійснювати діяльність, яка не передбачає обов’язковості застосування РРО та/або ПРРО, то у такому випадку можна скасувати реєстрацію РРО та/або ПРРО і здійснювати діяльність виключно у безготівковій формі розрахунку за допомогою переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок, через установу банку або внесенням готівки через касу банку, використання банківських терміналів самообслуговування (ПТКС, що належать банкам).

За інформацією ГУ ДПС у Тернопільській області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фіскальний касовий чек на товари (послуги)

Фіскальний чек касового апарату (РРО/пРРО), хоча й не часто, але змін зазнає. Розглянемо його форму та обов’язкові реквізити, що має містити фіскальний чек
47788

Готівкові розрахунки: що врахувати в роботі

Готівкові розрахунки жорстко регулюються Національним банком та податківцями. Тут завжди є ризик порушити правила. Які розрахунки вважаються готівковими, а які безготівковими? Коли для готівкових розрахунків треба касовий апарат, де можна здійснювати готівкові розрахунки, чи є каса у підприємця – дізнайтеся у консультації
50644

Національний кешбек: як і для кого

2 вересня офіційно стартувала програма «Національний кешбек». Зі статті з’ясуєте, в чому вигода, хто може долучитися і як продавцям правильно налаштувати РРО
452

Положення про касові операції 2024

НБУ вніс правки до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні. Підстава — постанова від 23.08.2024 № 100. Оновлені правила працюють із 29.08.2024. Тож з’ясуємо, як потрібно відкоригувати свою роботу
12138

Реєстрація РРО: алгоритм, необхідні документи

Розрахунки за продані товари/послуги готівкою та з використанням платіжних карток суб’єкти господарювання мусять проводити, використовуючи зареєстровані РРО. Розберемо правила реєстрації РРО
38959