Як сплачувати ПДФО у разі, якщо малолітня/неповнолітня дитина отримує подарунок (спадщину)
Запитання
Яким чином сплачується ПДФО у разі, якщо малолітня/неповнолітня дитина отримує подарунок (спадщину) від фізособи-резидента, що не є членом сім’ї першого/другого ступеня споріднення?
Відповідь
Об’єкти дарування, зазначені в пункті 174.1 Податкового кодексу України (ПК), подаровані платнику іншою фізособою, оподатковують за правилами, встановленими розділом IV ПК для оподаткування спадщини.
Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковують спадкоємці (обдаровані), які не зазначені у підпункті 174.2.1 ПУ, оподатковують за ставкою, визначеною пунктом 167.2 ПК, тобто 5% (пп. 174.2.2 ПК).
За нульовою ставкою ПДФО оподатковують об’єкти спадщини (дарування), що успадковують члени сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення (пп. «а» пп. 174.2.1 ПК).
Батьки (усиновителі) та опікуни (піклувальники) у разі отримання малолітньою/неповнолітньою дитиною подарунку (спадщини), повинні подати податкову декларацію від імені малолітньої/неповнолітньої дитини та сплатити ПДФО відповідно до підпункту 174.2.2 ПК.
За інформацією ДПС у Закарпатській області
Якщо сплатите податок не на той рахунок, ДПС вже не штрафуватиме. Це справедливо, адже ви все одно поповнили бюджет держави. Але врегулювати напрям сплати податку маєте самотужки, подавши заяву до податкової