Як сплачувати ПДФО у разі, якщо малолітня/неповнолітня дитина отримує подарунок (спадщину)
Запитання
Яким чином сплачується ПДФО у разі, якщо малолітня/неповнолітня дитина отримує подарунок (спадщину) від фізособи-резидента, що не є членом сім’ї першого/другого ступеня споріднення?
Відповідь
Об’єкти дарування, зазначені в пункті 174.1 Податкового кодексу України (ПК), подаровані платнику іншою фізособою, оподатковують за правилами, встановленими розділом IV ПК для оподаткування спадщини.
Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковують спадкоємці (обдаровані), які не зазначені у підпункті 174.2.1 ПУ, оподатковують за ставкою, визначеною пунктом 167.2 ПК, тобто 5% (пп. 174.2.2 ПК).
За нульовою ставкою ПДФО оподатковують об’єкти спадщини (дарування), що успадковують члени сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення (пп. «а» пп. 174.2.1 ПК).
Батьки (усиновителі) та опікуни (піклувальники) у разі отримання малолітньою/неповнолітньою дитиною подарунку (спадщини), повинні подати податкову декларацію від імені малолітньої/неповнолітньої дитини та сплатити ПДФО відповідно до підпункту 174.2.2 ПК.
За інформацією ДПС у Закарпатській області
Після ліквідації МСЕК із 01.01.2025 інвалідність особи підтверджують витягом із рішення експертної команди. Цей документ не згаданий серед тих, що дають роботодавцеві право застосувати пільгову ставку ЄСВ 8,41%. Нарешті посадовці виправили цю нормативну прогалину