Немає можливості нарахувати зарплату під час війни: дії роботодавця

1675

Запитання

Що робити по заборгованості із виплати зарплати? Що робити, коли в період воєнного стану немає можливості нарахувати і виплатити заробітну плату, або можна нарахувати, але не можна виплатити?

Відповідь

Не виплатили зарплату через війну: чим це загрожує

Зарплату необхідно виплачувати не менше двох разів на місяць. Однак наразі ми маємо справу із форс-мажорними обставинами.

Якщо виплату роботодавець здійснює через установи банків ― то об’єктивних підстав для невиплати заробітної плати значно менше, ніж при виплаті заробітної плати у касі підприємства.

Роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання зарплати (ст. 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).

Роботодавця звільняють від відповідальності за порушення зобов’язання щодо строків оплати праці, якщо він доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили.

Увага: те, що роботодавця звільняють від відповідальності за несвоєчасну оплату праці не звільняє його від обов’язку виплати зарплати.

Якщо роботодавець не може своєчасно виплати зарплату внаслідок ведення бойові дії, строк виплати заробітної плати можна відтермінувати до моменту відновлення діяльності підприємства.

За матеріалами Держпраці


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух». Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!

додаток

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 5 листопада 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8780

Довідка про доходи: як видати працівнику

Довідка про доходи може знадобитися працівникові будь-коли. За якою формою видавати довідку про доходи та в яких випадках, підкажемо у консультації
280616

Господарський кодекс: скасування, вплив на бізнес і перспективи

У консультації роз’яснимо, за які новації у видах юросіб, управлінні об’єктами державної та комунальної власності проголосували депутати. Верховна Рада скасувала Господарський кодекс і внесла зміни до низки інших нормативних актів. Проаналізуємо, як це вплине на бізнес
47

Календар бухгалтера 2025: серпень

Останній місяць літньої спеки. У серпні, як завжди, слід розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу. У цьому допоможе виробничий календар на серпень 2025, а сплатити податки — податковий календар на серпень 2025. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність — у поміч Вам бухгалтерський календар на серпень 2025
25776

Електронна трудова: як перейти, перевірити і що з паперовою

Цифровізація змінює й таку консервативну сферу, як оформлення трудових відносин. Ще з червня 2021 року в Україні впровадили електронні трудові книжки. Як перенести дані про стаж з паперової трудової книжки до електронної трудової книжки, якими мають бути сканкопії, як зміниться порядок виходу на пенсію — про все це в огляді
68483