Як подавати декларацію з податку на прибуток, якщо протягом одного кварталу перейшли на ЄП 2% та повернулися на загальну систему

1406

Запитання

Який порядок подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств, якщо платник податку (який застосовує річний або квартальний звітний період), протягом одного кварталу перейшов на сплату ЄП третьої групи зі ставкою 2 відс. та повернувся на загальну систему оподаткування?

Відповідь

Інструкція та зразок, щоб подати нову декларацію ЄП за ставкою 2%

Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 Податкового кодексу України (ПК), є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкову декларацію розраховуйте наростаючим підсумком (п. 137.4 ПК).

Податковий (звітний) період для платників єдиного податку (ЄП) третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ ПК, дорівнює календарному місяцю (пп. 9.6 підрозд. 8 розд. ХХ ПК).

Оподаткування податком на прибуток підприємств платників податку, які тимчасово перейшли на сплату ЄП третьої групи за ставкою 2%, здійснюється з урахуванням особливостей, визначених пп. 9.12 підрозд. 8 розд. ХХ ПК.

Зокрема, платник, який протягом календарного року перейшов на сплату ЄП за ставкою 2%, у разі відновлення ним у цьому ж році сплати податку на прибуток підприємств складає та подає податкову декларацію з податку на прибуток наростаючим підсумком з початку такого календарного року. При цьому результати діяльності за періоди перебування на сплаті ЄП за ставкою 2% не враховуйте при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток, зазначеного у пп. 134.1.1 ПК, з урахуванням положень підрозд. 4 розд. ХХ ПК для платників податку на прибуток, які перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну (абз. 6 – 7 пп. 9.12 підрозд. 8 розд. ХХ ПК).

Обсяг річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) платника податку на прибуток для цілей застосування пп. 39.2.1.7, пп. 134.1.1 та п. 137.5 ПК обчислюйте за весь звітний рік, у тому числі з урахуванням доходів, що отримали за періоди такого року, в яких перебували на сплаті ЄП за ставкою 2%.

Отже, платник податку, який протягом одного кварталу (в середині другого кварталу – наприклад, з першого травня 2022 року) перейшов на сплату ЄП за ставкою 2% та повернувся на загальну систему оподаткування (наприклад, з першого червня 2022 року), складає та подає податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за звітний період півріччя. В цій декларації враховуйте наростаючим підсумком результати діяльності починаючи з 01 січня звітного року по дату переходу на ЄП. Та подайте у складі такої декларації фінансову звітність, складену за результатами діяльності за цей період.

Якщо використовуєте у 2022 році річний звітний період – подайте першу податкову декларацію з податку на прибуток після відновлення сплати цього податку за підсумками звітного періоду – 2022 рік.

В іншому випадку – якщо перебуваєте у 2022 році на квартальному звітному періоді і повернетесь на загальну систему оподаткування, наприклад, у другому кварталі, – подайте податкову декларацію з податку на прибуток після відновлення сплати цього податку за підсумками 9 місяців 2022 року та за 2022 рік.

При цьому, якщо протягом календарного року перейшли на сплату ЄП за ставкою 2%, у цьому ж році відновлюєте сплату податку на прибуток, маєте скласти та подати декларацію з податку на прибуток наростаючим підсумком з початку такого календарного року. В декларації при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток, зазначеного у пп. 134.1.1 ПК, не враховуйте результати діяльності за періоди перебування на сплаті ЄП за ставкою 2%, з урахуванням положень підрозд. 4 розд. ХХ ПК для платників податку на прибуток, які перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну.

За інформацією ЗІР, категорія 102.20.01


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух». Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34013

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5600

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
12802

Додаток РІ до декларації з податку на прибуток: як заповнювати

Додаток РІ призначений для розрахунку загального впливу податкових різниць, на які коригується фінансовий результат до оподаткування у процесі розрахунку податку на прибуток. Як заповнити Додаток РІ, які зміни у ньому є у декларації з податку на прибуток — у консультації
84820

Виправлення помилок у декларації з податку на прибуток

У статті розповімо про три можливі способи виправлення помилок та порівняємо їхні переваги та недоліки. Підкажемо, чи нараховувати самоштраф і пеню в умовах воєнного стану. Розберемося, як бути з помилками в фінансовій звітності, на основі якої заповнюється декларація з податку на прибуток
114423