Як подавати декларацію з податку на прибуток, якщо протягом одного кварталу перейшли на ЄП 2% та повернулися на загальну систему

1236

Запитання

Який порядок подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств, якщо платник податку (який застосовує річний або квартальний звітний період), протягом одного кварталу перейшов на сплату ЄП третьої групи зі ставкою 2 відс. та повернувся на загальну систему оподаткування?

Відповідь

Інструкція та зразок, щоб подати нову декларацію ЄП за ставкою 2%

Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 Податкового кодексу України (ПК), є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкову декларацію розраховуйте наростаючим підсумком (п. 137.4 ПК).

Податковий (звітний) період для платників єдиного податку (ЄП) третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ ПК, дорівнює календарному місяцю (пп. 9.6 підрозд. 8 розд. ХХ ПК).

Оподаткування податком на прибуток підприємств платників податку, які тимчасово перейшли на сплату ЄП третьої групи за ставкою 2%, здійснюється з урахуванням особливостей, визначених пп. 9.12 підрозд. 8 розд. ХХ ПК.

Зокрема, платник, який протягом календарного року перейшов на сплату ЄП за ставкою 2%, у разі відновлення ним у цьому ж році сплати податку на прибуток підприємств складає та подає податкову декларацію з податку на прибуток наростаючим підсумком з початку такого календарного року. При цьому результати діяльності за періоди перебування на сплаті ЄП за ставкою 2% не враховуйте при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток, зазначеного у пп. 134.1.1 ПК, з урахуванням положень підрозд. 4 розд. ХХ ПК для платників податку на прибуток, які перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну (абз. 6 – 7 пп. 9.12 підрозд. 8 розд. ХХ ПК).

Обсяг річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) платника податку на прибуток для цілей застосування пп. 39.2.1.7, пп. 134.1.1 та п. 137.5 ПК обчислюйте за весь звітний рік, у тому числі з урахуванням доходів, що отримали за періоди такого року, в яких перебували на сплаті ЄП за ставкою 2%.

Отже, платник податку, який протягом одного кварталу (в середині другого кварталу – наприклад, з першого травня 2022 року) перейшов на сплату ЄП за ставкою 2% та повернувся на загальну систему оподаткування (наприклад, з першого червня 2022 року), складає та подає податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за звітний період півріччя. В цій декларації враховуйте наростаючим підсумком результати діяльності починаючи з 01 січня звітного року по дату переходу на ЄП. Та подайте у складі такої декларації фінансову звітність, складену за результатами діяльності за цей період.

Якщо використовуєте у 2022 році річний звітний період – подайте першу податкову декларацію з податку на прибуток після відновлення сплати цього податку за підсумками звітного періоду – 2022 рік.

В іншому випадку – якщо перебуваєте у 2022 році на квартальному звітному періоді і повернетесь на загальну систему оподаткування, наприклад, у другому кварталі, – подайте податкову декларацію з податку на прибуток після відновлення сплати цього податку за підсумками 9 місяців 2022 року та за 2022 рік.

При цьому, якщо протягом календарного року перейшли на сплату ЄП за ставкою 2%, у цьому ж році відновлюєте сплату податку на прибуток, маєте скласти та подати декларацію з податку на прибуток наростаючим підсумком з початку такого календарного року. В декларації при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток, зазначеного у пп. 134.1.1 ПК, не враховуйте результати діяльності за періоди перебування на сплаті ЄП за ставкою 2%, з урахуванням положень підрозд. 4 розд. ХХ ПК для платників податку на прибуток, які перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну.

За інформацією ЗІР, категорія 102.20.01


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух». Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виправлення помилок у декларації з податку на прибуток

У статті розповімо про три можливі способи виправлення помилок та порівняємо їхні переваги та недоліки. Підкажемо, чи нараховувати самоштраф і пеню в умовах воєнного стану. Розберемося, як бути з помилками в фінансовій звітності, на основі якої заповнюється декларація з податку на прибуток
88038

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
764

Податкова декларація з податку на прибуток підприємства

Кому та коли подавати податкову декларацію з податку на прибуток. Розглянемо її оновлену форму та останні зміни. Скористайтеся роз'ясненнями, як подати декларації з податку на прибуток за умов воєнного стану
329778

Податок на прибуток підприємств

Розглянемо актуальні положення про податок на прибуток підприємств 2024/2025. Про строки сплати податку на прибуток та декларування, КІК та мінімальне податкове зобов’язання, зміни після набрання чинності Законом № 4015 — в огляді
202425

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2356