Чи може ФОП повернути ПДФО, якщо за виплати доходу документально не підтвердив свій статус

446

Запитання

Чи може ФОП повернути ПДФО, що сплатило підприємство, якщо за виплати доходу він не надав відповідних документів для уникнення подвійного оподаткування?

Відповідь

Головне для бухгалтера: зміни, що вплинуть на вашу роботу вже цього місяця

Під час виплати ФОПу доходу від підприємницької діяльності суб’єкт господарювання або самозайнята особа, які виплачують дохід, не утримують ПДФО у джерела виплати, якщо ФОП надав копію документа, що підтверджує його державну реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності (п.177.8 Податкового кодексу України).

Це правило не застосовують до виплати доходу за виконання роботи за цивільно-правовим договором, якщо встановлять, що відносини за таким договором фактично є трудовими.

Тож юрособа, яка уклала договір з фізособою-громадянином, і не отримала від неї відповідних документів, що підтверджують її держреєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності, за виплати доходу зобов’язана:

  • утримати ПДФО;
  • подати розрахунок сум: доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків — фізособи, утриманого з нього податку та нарахованого ЄСВ.

ФОП, зі свого боку, має подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за звітний календарний рік і зазначити в ній суму:

  • доходу, що отримав від податкового агента;
  • утриманого ПДФО.

За інформацією ГУ ДПС у Запорізькій області


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про застосування спрощеної системи оподаткування: як заповнити

Спрощена система вигідна тим підприємцям і підприємствам, які мають незначні витрати у порівнянні з доходами. На спрощеній системі сплачують єдиний податок. Для того, щоб отримати таку можливість, потрібна заява про застосування спрощеної системи оподаткування. Як заповнюється заява про застосування спрощеної системи оподаткування, коли, куди та як її подати, приклад заповнення заяви на спрощену систему оподаткування – усе це знайдете у консультації
140359

Відпустка та податкові канікули ФОП у 2024 році

У фізособи-підприємця є можливість призупинити на місяць свій бізнес та отримати податкові канікули – піти у відпустку. Як її оформити, які нюанси перебування у такій відпустці, зразок заяви на відпустку ФОП — у консультації
29450

Декларація про майновий стан

Декларація про майновий стан, декларація про доходи – це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. У консультації розповімо, коли й кому подавати декларацію про майновий стан та доходи. Також розглянемо приклад як заповнити декларацію про майновий стан і доходи для звичайних громадян та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
406070

Реєстрація ФОП 2024

Реєстрація ФОП є важливим кроком для тих, хто планує розвивати свій бізнес в Україні. Ця процедура містить кілька етапів, як-от підготовку документів, подання заяви та отримання відповідних дозволів. Після успішної реєстрації ФОП отримує право провадити підприємницьку діяльність, а також користується низкою податкових та правових переваг. Важливо дотримати всіх вимог, щоб провести успішну реєстрацію ФОП
43076

Загальна система оподаткування і ФОП 2024

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2024 році: облік доходів і витрат, про rнигу обліку, перехідні витрати між I та II кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2024 році? Відповіді у статті
506160