Реєстрацію платника ПДВ анульовано: чи може бути складена податкова накладна на покупця, колишнього платника ПДВ

58

Запитання

Чи має можливість постачальник зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних, якщо на дату її складання покупець був платником ПДВ, а на дату реєстрації – реєстрацію платника ПДВ покупця анульовано?

Відповідь

Коротка:

Податкова накладна складається в день виникнення податкових зобов’язань постачальника (продавця). При цьому реквізит «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» підлягає обов’язковому заповненню та повинен відповідати Реєстру платників ПДВ на дату складання податкової накладної.

Отже, якщо на дату складання податкової накладної покупець був платником ПДВ, а на дату її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію платника ПДВ анульовано, у полі «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» такої податкової накладної зазначається індивідуальний податковий номер покупця, що був діючим на дату складання такої податкової накладної.

Повна:

Пунктом 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що на дату виникнення податкових зобов’язань платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПКУ реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Пунктом 1 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 1246), визначено механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї (далі – податкова накладна та/або розрахунок коригування), до ЄРПН, звіряння даних, що містяться у виданих платникам ПДВ – отримувачам (покупцям) товарів (послуг) податковій накладній, з відомостями, які містяться у ЄРПН.

ЗІР 101.16


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
291797

Податкова накладна 2025: актуальна форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
368526