Як заповнити юрособі декларацію єдинника четвертої групи з позначкою «Уточнююча»

731

Запитання

Яким чином юрособи заповнюють графи 7 — 10 податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи з позначкою «Уточнююча» у разі зміни упродовж звітного року площі земельної ділянки (зменшення або збільшення) за одним кодом органу місцевого самоврядування за КАТОТТГ з однаковою нормативною грошовою оцінкою одиниці площі земельної ділянки та чи потрібно разом з такою декларацією подавати додаток 3 «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік»?

Відповідь

СКАЧАТИ Зразок наказу про облікову політику для агропідприємства

Платники єдиного податку четвертої групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному податковому органу за місцезнаходженням платника та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік (пп. 295.9.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Платники єдиного податку четвертої групи зобов’язані у разі, коли упродовж податкового (звітного) періоду змінилася площа сільгоспугідь та/або земель водного фонду у зв’язку з набуттям (втратою) на неї права власності або користування:

  • уточнити суму податкових зобов’язань з податку на період починаючи з дати набуття (втрати) такого права до останнього дня податкового (звітного) року;
  • подати упродовж 20 календарних днів місяця, що настає за звітним періодом, податковим органам за місцезнаходженням платника та місцем розташування земельної ділянки декларацію з уточненою інформацією про площу земельної ділянки, а також відомості про наявність земельних ділянок та їх нормативну грошову оцінку (пп. 295.9.5 ПК).

Форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи затвердив Мінфін наказом від 19.06.2015 № 578 (далі — Декларація).

Додаток 1 «Відомості про наявність земельних ділянок» (далі — Додаток 1) та додаток 3 «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік» (далі — Додаток 3) є невід’ємними частинами Декларації.

Рядки 1.1 — 1.4 Декларації (щодо ріллі, сіножатті, багаторічних насаджень, пасовищ, земель водного фонду) відповідно до примітки 12 до Декларації заповнюйте одним рядком щодо всіх земельних ділянках за одним кодом органу місцевого самоврядування за КАТОТТГ. За потреби (у разі наявності земельних ділянок за одним кодом органу місцевого самоврядування за КАТОТТГ з різною нормативною грошовою оцінкою) кількість рядків 1.1, 1.2, 1.3, 1.4 та 2 можете збільшити.

Зауважте, що показники графи 3 «Площа земельної ділянки» Декларації мають дорівнювати показникам рядків 1.1.0, 1.2.0, 1.3.0, 1.4.0, 2.0 графи 11 Додатка 1 до Декларації (примітка 10 до Декларації).

При зміні упродовж року об’єкта оподаткування, нормативної грошової оцінки земельної ділянки, ставок податку показники в графах 7 — 10 Декларації заповнюйте (із застосуванням формул за відповідними графами) з дня календарного місяця, у якому починають, та/або до дня календарного місяця, у якому припиняють діяти вказані зміни (примітка 11 до Декларації).

Наприклад, зміна площі земельної ділянки за одним кодом органу місцевого самоврядування за КАТОТТГ з однаковою нормативною грошовою оцінкою одиниці площі земельної ділянки відбувається у ІІ кварталі звітного року (графа 8 Декларації).

При поданні Декларації з позначкою «Уточнююча», зокрема, у графі 3 зазначайте виправлену площу земельної ділянки (зменшена або збільшена), а у графі 6 — виправлену річну суму єдиного податку щодо такої зміненої площі земельної ділянки, яку обчислюйте за формулою: гр. 3 х гр. 4 х гр. 5 / 100.

При цьому:

  • у графі 7 Декларації відображайте суму єдиного податку, яка не підлягає уточненню та відповідає графі 7 Декларації, яку уточнюєте;
  • у графі 8 Декларації відображайте виправлений показник суми єдиного податку, обчислений (із застосуванням формули, наведеної у цій графі та з урахуванням суми єдиного податку, нарахованої за період ІІ кварталу до дня календарного місяця, в якому відбулися зміни щодо площі земельної ділянки). На підставі пункту 46.4 ПК можете подати доповнення до Декларації з розрахунком суми єдиного податку, що зазначили в графі 8;
  • показники граф 9 та 10 Декларації заповнюйте із застосуванням наведених формул до них та з урахуванням нової площі земельної ділянки.

Разом з уточнюючою Декларацією зобов’язані подати Додаток 3, який є її невід՚ємною частиною (у т. ч. за періоди, в яких не визначали мінімальне податкове зобов’язання).

За інформацією ДПС у Закарпатській області

Вебінар для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Цільове призначення земельної ділянки види, зміна, бухгалтерський облік

Розглянемо, чим є цільове призначення земельної ділянки та види її використання, як змінити цільове призначення земельної ділянки, наприклад сільськогосподарської. Також розглянемо, хто та як контролює відповідність фактичного використання земельної ділянки її цільовому призначенню, яка відповідальність за порушення. Також консультація містить приклад бухгалтерського обліку такої процедури з проведеннями
47855

Продаж земельної ділянки 2024

Земля – цінний та вічний актив. Водночас це досить специфічний об’єкт у бухгалтерському обліку. Сьогодні в консультації — продаж земельної ділянки в умовах поетапного зняття мораторію на продаж землі та воєнного стану, про договори купівлі-продажу земельної ділянки, а також оподаткування продажу земельної ділянки та його облік
44870

Як звітувати з податку на прибуток сільгоспвиробникам

9 травня — гранична дата декларування податку на прибуток за І квартал 2024-го. Експерт пояснює, хто, коли та за якою формою має подавати першоквартальну деку. Також з’ясуєте, який комплект фінзвітності потрібно подати до ДПС
3927

Нормативна грошова оцінка землі 2024

Що таке нормативно грошова оцінка землі та чим вона відрізняється від експертної, як вона рахується та де використовується, що таке індексація нормативної грошової оцінки, як отримати витяг про НГО з Державного земельного кадастру, – відповіді на ці та інші питання знайдете у цьому огляді
63656

Мінімальне податкове зобов’язання: як розрахувати та сплатити

Cума всіх сплачених податків аграрієм не має бути менше ніж мінімальне податкове зобов’язання. Як розрахувати мінімальне податкове зобов’язанн та чи зросте податкове навантаження — у консультації
46606