Виправлення помилки в розрахунку коригування

1834

Запитання

Відповідь

Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307, не передбачає механізму виправлення помилки, допущеної в розрахунку коригування до податкової накладної.

Однак у разі допущення помилки в графах 1-10 розділу Б розрахунку коригування платник податку має право скласти другий розрахунок, у якому будуть враховані показники помилкового розрахунку. У графах 1-6 потрібно зазначити правильні показники, у графах 7-10 — сума різниці з відповідним знаком. Узагальнюючі дані відображаються у рядках I-VIII уточнюючого розрахунку.

Розрахунок коригування до податкової накладної, який містить помилки в заголовній частині, не може бути підставою для коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту.

Тому якщо розрахунок із помилками в заголовній частині зареєстрований в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), платник складає новий розрахунок коригування з правильними показниками та реєструє його в ЄРПН.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, категорія 101.07


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
296374

Податкова накладна 2025: актуальна форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
370813