До ІКП переносяться грошові зобов’язання по рентній платі зазначені у декларації чи додатку

63

Запитання

До ІКП переносяться грошові зобов’язання по рентній платі зазначені у декларації чи додатку(ах) до неї?

Відповідь

Коротка:

До інтегрованої картки платника переносяться грошові зобов’язання по рентній платі зазначені у додатку(ах) до податкової декларації з рентної плати:

  •  податкове зобов’язання за звітний період;
  •  податкове зобов’язання, що збільшується;
  • податкове зобов’язання, що зменшується;
  • сума штрафу;
  • сума пені, самостійно нарахована платником.

Повна:

Відповідно до п.п. 2 п. 1 розд. IV Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за № 751/28881 (далі – Порядок № 422), відображення (рознесення) показників форм податкової звітності та звітності з єдиного внеску (далі – Звітні документи) в інтегрованій картці платника (далі – ІКП) здійснюється на підставі алгоритмів, що затверджені у порядку, визначеному окремим організаційно – розпорядчим актом ДФС.

При поданні платниками Звітних документів у законодавчо встановлені терміни для такого подання, а також поданих з порушенням термінів подання, але до настання граничного строку сплати грошового зобов’язання за такими Звітними документами, нарахування в ІКП відображаються датою, що відповідає даті граничного терміну сплати грошових зобов’язань за такими Звітними документами (п.п. 2 п. 4 розд. ІV Порядку № 422).

При поданні Звітних документів після настання граничного строку сплати грошового зобов’язання, а також уточнюючих Звітних документів та Звітних документів, поданих за звітний (податковий) період, на який припадає дата ліквідації платника, нарахування в ІКП проводиться за датою їх подання. При цьому за уточнюючими Звітними документами в ІКП відображається різниця між грошовим зобов’язанням, зазначеним у поданому раніше Звітному документі, та грошовим зобов’язанням, розрахованим з урахуванням виявлених платником помилок, штрафу та пені (у разі заниження грошового зобов’язання), визначеним самостійно платником, якщо інше не передбачено формою Звітного документа.

Форма податкової декларації з рентної плати (далі – Декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719 (в редакції наказів Міністерства фінансів України від 07.11.2016 № 927 та від 31.05.2017 № 545). Невід’ємною частиною декларації є додатки. Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування. 

У рядку 2 Декларації, зокрема, зазначається код органу місцевого самоврядування за Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (далі – КОАТУУ) за місцезнаходженням контролюючого органу, до якого подається Декларація.

За кожним кодом органу місцевого самоврядування за КОАТУУ, зазначеним у рядку 2 Декларації, має подаватись окрема Декларація. 

Відповідно зазначений код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ проставляється у рядках 3 додатків, що додаються до цієї Декларації. Крім того, в деяких додатках передбачені окремі рядки, в яких зазначається код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ за місцезнаходженням: ділянки надр або лісової ділянки, або водного об’єкта.

Отже, до ІКП переносяться грошові зобов’язання по рентній платі, зазначені у додатку(ах) до Декларації:

  • податкове зобов’язання за звітний період;
  • податкове зобов’язання, що збільшується;
  • податкове зобов’язання, що зменшується;
  • сума штрафу;
  • сума пені, самостійно нарахована платником.

ЗІР 121.06


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
12463

Екологічний податок в Україні: особливості

У 2024 році ставки екологічного податку знову зросли. Хто має сплачувати екологічний податок, а хто ні, що таке стаціонарні джерела забруднення та як бути з відходами, щоб не сплачувати екологічний податок, як розрахувати екоподаток, які послаблення є у період воєнного стану – в огляді
148134

Рентна плата: як розрахувати, кому та коли сплачувати

Рентна плата — це плата за використання природних ресурсів. Надра, вода, лісові ресурси, радіочастотний ресурс — усе це об’єкти рентної плати. У консультації знайдете відповіді на питання, хто й коли має звітувати, а також дізнаєтеся, з чого складається рентна плата
9061

Рентна плата за користування надрами 2024

У консультації знайдете зразок заповнення розрахунку з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин на прикладі видобутку підземних вод. Також знайдете приклад розрахунку Додатку № 1 до Податкової декларації з рентної плати
32469

Податкова декларація екологічного податку 2024

Як заповнити декларацію з екологічного податку 2024, яку заяву слід подати до податкової, якщо обсяги викидів парникового газу знаходяться у межах ліміту, строки декларування та інші пов’язані питання – у цьому огляді
88023