Як повернути гроші, зайво переведені на електронний рахунок
Запитання
Який порядок повернення коштів, зайво зарахованих на електронний рахунок?
Відповідь
Повернення коштів, зайво переведених на електронний рахунок, справді можливе. Для цього платник податку, у якого на дату подання податкової декларації з податку сума коштів на електронному рахунку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої звітності, має подати у складі податкової декларації заяву до контролюючого органу.
Ця заява стане підставою для перерахування таких коштів:
- на поточний рахунок платника податку (за реквізитами, зазначеними в заяві) — у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку; або
- до бюджету — в рахунок сплати податкового боргу з податку, що виник починаючи з 01.07.2015.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Перерахування коштів на поточний рахунок платника може відбуватися за відсутності перевищення суми податку, зазначеної у виданих податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, над сумою податкових зобов’язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих в податковій звітності з податку у цьому звітному періоді.
Щоб перерахувати такі кошти, ДФС надсилає до Казначейства реєстр, в якому зазначені:
- найменування платника податку;
- податковий номер та індивідуальний податковий номер;
- сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку;
- реквізити такого рахунку (якщо платник подав заяву про повернення коштів на його поточний рахунок).
Казначейство на підставі цього реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Податковим кодексом України для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань, має перерахувати такі кошти.
Для перерахування до бюджету/на поточний рахунок зайво зарахованих коштів платник податку повинен заповнити до декларації з ПДВ додаток 4.
Джерело: ЗІР, категорія 101.17