Заповнення розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі виправлення помилок
Запитання
Як заповнити розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, крім виправлення помилки в «Індивідуальному податковому номері»?
Відповідь
Верхня ліва частина податкової накладної
Помилки, допущені у верхній лівій частині податкової накладної (далі – ПН) виправляються складанням розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування), в якому зазначаються правильні показники.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Реквізити податкової накладної
Для виправлення помилок в реквізитах ПН «Найменування отримувача (покупця)» та/або «Номер філії» платник податків на дату виявлення помилки може скласти розрахунок коригування до такої ПН таким чином:
- всі правильно заповнені реквізити ПН будуть повторюватися;
- реквізит із помилкою заповнюється вже без помилок.
У такому випадку графи з 1 по 14 розділу Б розрахунку коригування та у розділі, до якого вносяться узагальнюючі дані щодо сум коригування, не заповнюються (залишаються пустими).
► Податкова накладна: складаємо і заповнюємо правильно
Розділ А табличної частини
Для виправлення помилок в розділі А табличної частини ПН платник податку складає розрахунок коригування, в якому зазначаються правильні показники.
Розділ Б табличної частини
У разі виправлення помилок в розділі Б табличної частини ПН, платник податку повинен скласти розрахунок коригування до неї, в якому:
- одним рядком зазначити показники зі знаком «–» щодо товарів/послуг, показники яких виправляються;
- другим рядком – зі знаком «+» щодо товарів/послуг, які фактично постачаються/надаються.
При цьому графа 1 розрахунку коригування, в якій зазначається № з/п рядка ПН, що коригується, заповнюється двічі по кожному з рядків, які коригуються, а у графі 2 зазначається причина коригування – «виправлення помилки».
► Як зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування
Показники рядків І-ІХ розділу А табличної частини податкової накладної є розрахунковими та формуються на підставі даних розділу Б. Тому показники рядків І-ІХ розділу А коригуються разом з відповідними показниками розділу Б, якщо коригування показників розділу Б призводить до зміни показників розділу А.
Скачати повну відповідь
Джерело: ЗІР, категорія: 101. Податок на додану вартість