За невиконанням умов кредитного договору банк вилучив заставлене майно: чи сплачувати фізособі податки

224

Запитання

Чи виникає об’єкт оподаткування у фізичної особи, якщо банк за договором з такою особою вилучає заставлене нерухоме або рухоме майно та бере його на свій баланс як основний засіб, у зв’язку з невиконанням умов кредитного договору?

Відповідь

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника не включають доходи, отримані внаслідок реалізації заставленого майна, майна платника при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно у зв’язку з невиконанням платником своїх зобов’язань за договором кредиту/позики, за умови що таке майно придбав за рахунок такого кредиту/позики (абз. 2 пп. 165.1.16 Податкового кодексу України; ПК).

Передача банку фізособою права власності на заставлене нерухоме чи рухоме майно в рахунок виконання основного зобов’язання за договором вважають продажем такого майна.

При цьому, якщо заставлене майно, яке відчужується у зв’язку з невиконанням платником своїх зобов’язань за договором кредиту (позики), придбали за рахунок коштів такого кредиту, то дохід, отриманий внаслідок такого відчуження, не включають до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, тобто не оподатковують ПДФО.

Водночас, якщо при реалізації заставного майна не виконуються умови абзацу другого підпункту 165.1.16 ПК, то дохід, отриманий від такого відчуження, оподатковують відповідно до норм статей 172 та 173 ПК (крім операцій з відчуження житлової нерухомості банками в порядку звернення стягнення за договорами іпотеки, що забезпечують кредит, наданий в іноземній валюті).

За інформацією ДПС в Івано-Франківській області

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22018

Податкова знижка: умови отримання та звітування

Є спосіб зекономити або частково компенсувати витрати за власне навчання чи навчання дитини, на іпотеку, страхування життя. Поверніть від держави частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Податкова знижка у 2024 році, умови її отримання, податкова знижка на навчання в декларації – у консультації
71983

ПДФО 2024

ПДФО: що врахувати у 2024 році? Розглянемо, що таке ПДФО, яка сплата ПДФО 2024
79627

Календар бухгалтера 2024: травень

Цьогоріч травень також не святковий – через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу – все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2024, а сплатити податки – податковий календар на травень 2024. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2024
28241