Як зменшити податковий кредит, якщо продавець відмовляється надіслати РК

2426

Запитання

Продавець відмовляється надіслати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної: як покупцю зменшити податковий кредит?

Відповідь

Найкращий помічник для вас: система Експертус Головбух

Розрахунок коригування (РК), який склав постачальник товарів/послуг до податкової накладної (ПН), яку він склав на отримувача — платника податку, має зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних:

Постачальник

Якщо:

  • збільшили суму компенсації вартості товарів на користь постачальника

або

  • коригування кількісних і вартісних показників у підсумку не змінює суми компенсації

Отримувач

Якщо зменшили суму компенсації вартості товарів постачальнику і постачальник надсилає отримувачеві РК

Коригування податкового кредиту відображають у рядку 14 податкової декларації з ПДВ (далі — Декларація). У разі заповнення рядка 14 Декларації обов’язково подають додаток 1 «Відомості про суми податку на додану вартість, зазначені у податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та про податковий кредит з урахуванням його коригування (Д1)» (далі — додаток 1). При цьому додаток 1 заповнюють у розрізі контрагентів (пп. 3 п. 4 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21 (далі — Порядок № 21)).

Форма додатку 1 передбачає, що у разі коригування податкового кредиту платник податку має заповнити таблицю 2.2 розділу ІІ додатка «Відомості про коригування податкового кредиту згідно зі ст. 192 ПКУ», яку заповнюють у розрізі контрагентів.

Платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані податкової звітності мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (п. 6 розд. ІІІ Порядку № 21).

Якщо продавець відмовляється надіслати РК до ПН, платник податку — покупець має зменшити податковий кредит незалежно від того, чи отримав від продавця РК до ПН. Таке коригування відображають у рядку 14 розділу ІІ Декларації на підставі бухгалтерської довідки. При цьому слід обов’язково заповнити таблицю 2.2 додатка 1.

За інформацією Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заповнення додатку 6 до декларації з ПДВ

Що таке додаток 6 до декларації з ПДВ? У Додатку 6 наводьте розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях. Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 6 до декларації з ПДВ з урахуванням останніх змін, внесених до форм ПДВ-звітності
119

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22065

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
459865

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
313482