Чи має право військовослужбовець на податкову знижку

2669

Запитання

Чи має право на податкову знижку військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення?

Відповідь

Податковий кодекс України (ПК) не передбачає звільнення від ПДФО грошових виплат, одержаних військовослужбовцями у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби, крім сум грошового або майнового утримання чи забезпечення військовослужбовців строкової служби, які виплачують з бюджету чи бюджетною установою (пп. 165.1.10 ПК).

Суми ПДФО, що утримують з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, а також визначених Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII членами сім’ї, батьками, утриманцями загиблого (померлого) військовослужбовця, у зв’язку з виконанням обов’язків під час проходження служби, спрямовують виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян (п. 168.5 ПК).

Податкова знижка для фізосіб, які не є госпсуб’єктами, — це документально підтверджена сума витрат платника податку — резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб упродовж звітного року, на яку дозволяють зменшити його загальний річний оподатковуваний дохід, одержаний за наслідками такого звітного року у вигляді зарплати або дивідендів (пп. 14.1.170 ПК).

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника, нарахованого як зарплата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 ПК. Крім випадку, визначеного підпунктом 166.4.4 ПК, коли загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника, отриманого у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, що не включають до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (пп. 166.4.2 ПК).

Отже, військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення, не має права застосовувати податкову знижку.

Право на податкову знижку має фізособа, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних упродовж року у вигляді зарплати.

За інформацією ДПС в Житомирській області 

 


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаткове благо: оподаткування та звітування

Працівники можуть отримувати від роботодавця доходи не лише у вигляді зарплати. Зазвичай, працівників стимулюють додатковими благами. Наприклад, безкоштовне харчування, таксі, тощо. Розглянемо, які виплати податківці відносять до додаткового блага, як його оподатковувати та чи можна оптимізувати податкові наслідки
101648

Оптимізація податків 2024

Оптимізація податків на підприємстві може допомогти цілком легальними засобами зекономити кошти підприємства на сплаті податків, зборів та ЄСВ. Про поширені методи оптимізації оподаткування ПДВ, податку на прибуток та зарплатних податків – у консультації
268

Податковий агент

Усі працюючі сплачують зі своєї зарплати податки, часто навіть не знаючи про їхні суми, тому що за них усе роблять податкові агенти. Хто ці податкові агенти? І які ще податки, крім зарплатних, вони сплачують?
12799

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
23989