Чи має право військовослужбовець на податкову знижку

2474

Запитання

Чи має право на податкову знижку військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення?

Відповідь

Податковий кодекс України (ПК) не передбачає звільнення від ПДФО грошових виплат, одержаних військовослужбовцями у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби, крім сум грошового або майнового утримання чи забезпечення військовослужбовців строкової служби, які виплачують з бюджету чи бюджетною установою (пп. 165.1.10 ПК).

Суми ПДФО, що утримують з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, а також визначених Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII членами сім’ї, батьками, утриманцями загиблого (померлого) військовослужбовця, у зв’язку з виконанням обов’язків під час проходження служби, спрямовують виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян (п. 168.5 ПК).

Податкова знижка для фізосіб, які не є госпсуб’єктами, — це документально підтверджена сума витрат платника податку — резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб упродовж звітного року, на яку дозволяють зменшити його загальний річний оподатковуваний дохід, одержаний за наслідками такого звітного року у вигляді зарплати або дивідендів (пп. 14.1.170 ПК).

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника, нарахованого як зарплата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 ПК. Крім випадку, визначеного підпунктом 166.4.4 ПК, коли загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника, отриманого у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, що не включають до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (пп. 166.4.2 ПК).

Отже, військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення, не має права застосовувати податкову знижку.

Право на податкову знижку має фізособа, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних упродовж року у вигляді зарплати.

За інформацією ДПС в Житомирській області 

 

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22018

Податкова знижка: умови отримання та звітування

Є спосіб зекономити або частково компенсувати витрати за власне навчання чи навчання дитини, на іпотеку, страхування життя. Поверніть від держави частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Податкова знижка у 2024 році, умови її отримання, податкова знижка на навчання в декларації – у консультації
71982

ПДФО 2024

ПДФО: що врахувати у 2024 році? Розглянемо, що таке ПДФО, яка сплата ПДФО 2024
79626

Календар бухгалтера 2024: травень

Цьогоріч травень також не святковий – через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу – все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2024, а сплатити податки – податковий календар на травень 2024. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2024
28240