Як зняти з реєстрації РРО, що перебуває на окупованій території чи в зоні бойових дій

1647

Запитання

Як скасувати реєстрацію РРО, що перебувають на територіях, які тимчасово окуповані або на яких ведуть бойові дії?

Відповідь

Робота з РРО: чеки, інтернет-торгівля, перевірки, штрафи

 Щоб скасувати реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО), що перебувають на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій, подайте до ДПС за основним місцем обліку як платника повідомлення за формою № 20-ОПП та заяву про скасування реєстрації РРО за формою № 4-РРО.

Керуйтеся положеннями:

  • розділу VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588;
  • глави 4 розділу ІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547 (далі — Порядок № 547).

Документи можна подавати як в паперовій, так і в електронній формі (засобами електронного зв’язку).

Перед скасуванням реєстрації РРО його необхідно розпломбувати в центрі сервісного обслуговування (далі — ЦСО) з яким госпсуб’єктом уклав договір про технічне обслуговування та ремонт РРО (п. 3 глави 4 розд. ІІ Порядку № 547).

Процедуру розпломбування РРО в ЦСО за можливості проводять і для РРО, щодо яких ДПС прийняла рішення про примусове скасування реєстрації.

Отже, у разі скасування реєстрації РРО за рішенням ДПС, прийнятого на підставі отриманого від госпсуб’єкта повідомлення № 20-ОПП з інформацією про об’єкти господарювання, які закрили або не експлуатують, процедуру розпломбування РРО в ЦСО проводять за можливості.

У приватній частині Електронного кабінету відображають відомості про зареєстровані/скасовані РРО, об’єкти оподаткування та органи контролю, в яких госпсуб’єкт перебуває на обліку за неосновним місцем обліку.

Одночасно зі скасуванням реєстрації РРО скасовують книгу обліку розрахункових операцій, що зареєстрували на цей РРО (гл. 3 розд. ІІ Порядку № 547). 

За інформацією ДПС по роботі з ВПП

 

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як заповнити форму 1-ЗВР

Якщо суб’єкт господарювання у встановлений строк не подав обов’язкової звітності про використання РРО, КОРО та РК, це є підставою для фактичної перевірки платника. Тому, аби не потрапити в халепу, вам потрібно визначитися, чи маєте ви подавати звіт про використання КОРО, РК
20706

Видатковий касовий ордер: заповнення&зразок

Видатковий касовий ордер — це обов’язковий документ, якщо підприємство має касу та видає готівку на господарські потреби чи передає її до банку. Коли заповнюєте форму, зважайте на все — від форми бланку до заповнення реквізитів. У консультації розповімо про заповнення видаткового касового ордера
95752

Z-звіт: як сформувати

Z-звіт — це обов’язковий денний звіт касового апарату — як звичайного, так і програмного. Друкувати його чи ні, як, де і скільки зберігати, як часто формувати Z-звіт, електронний Z-звіт, особливості Z-звітів програмних РРО, відповідальність за порушення — в огляді
87515

Порядок роботи додаткових кас на підприємстві

У консультації розглянемо, чи може підприємство мати кілька кас, чи потрібна касова книга відокремленому підрозділу, як встановлюється ліміт каси для відокремлених підрозділів, який порядок здавання готівки відокремленими підрозділами
9953