Як заповнити рядки 4 – 8 розділу ІІІ земельної декларації за нововідведеними ділянками

1305

Запитання

Як заповнити рядки 4—8 розділу ІІІ «Розрахунок (уточнення) податкового зобов’язання» податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)?

Відповідь

МПЗ для спрощенців четвертої групи

Рядки 4—8 розділу ІІІ «Розрахунок (уточнення) податкового зобов’язання» податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі — декларація) заповнюйте у разі уточнення податкових зобов’язань. Зокрема, за нововідведеними (придбаними) земельними ділянками або за новоукладеними договорами протягом звітного року з урахуванням приміток до декларації. При цьому вказуйте:

У рядку 3

 

нараховану суму податкового зобов’язання на звітний рік з урахуванням уточнень таких сум, зокрема за нововідведеними (придбаними) земельними ділянками або за новоукладеними договорами протягом звітного року (усього та з розбивкою за місяцями).

у рядку 4

нараховану на рік суму податкового зобов’язання за даними раніше поданої Декларації (переносьте показники рядка 3 декларації, що уточнюєте)

у рядку 5

нараховану до збільшення суму податкового зобов’язання на рік, усього (рядок 3—рядок 4)

у рядку 5.1

у т. ч. нараховану до збільшення суму податкового зобов’язання на рік відповідно до пункту 50.4 Податкового кодексу України (ПК). Тобто зазначайте суму нарахування до збільшення податкового зобов’язання у зв’язку зі змінами об’єкта оподаткування та/або бази оподаткування (на підставі даних, внесених до відповідних державних реєстрів) при поданні декларації після закінчення граничного строку подання, але з урахуванням норм пункту 286.4 ПК. Рядок заповнюйте тільки у деклараціях з відміткою «звітна», «нова звітна», «уточнююча», у яких у рядку 1.1, у рядках 4 та 5 розділу III декларації зазначили поточний рік (примітка 26 до декларації)

у рядку 5.2

у т. ч. нараховану до збільшення суму податкового зобов’язання на рік (рядок 5—рядок 5.1)

у рядку 6

нараховану до зменшення суму податкового зобов’язання (позитивне значення (рядок 4—рядок 3))

у рядку 7

суму штрафу ((сума колонок з 4 по 15 рядка 5.2 лише за місяцями, за якими минув термін сплати) х 3% або 5%). Зазначайте розмір штрафної санкції, що застосовують в разі заниження у раніше поданій декларації суми податкових зобов’язань, що самостійно узгоджує платник, визначеної згідно з нормами підпунктів «а» або «б» абзацу четвертого пункту 50.1 ПК. Якщо сума недоплати визначена декларацією з відміткою «звітна», «нова звітна», застосовуйте штраф у розмірі 5%, якщо з відміткою «уточнююча», — у розмірі 3% (примітка 27 до декларації)

у рядку 8

суму пені, яку нараховуєте самостійно відповідно до підпункту 129.1.3 та абзацу третього пункту 129.4 ПК (примітка 28 до декларації). Загальну суму пені зазначайте в колонці 3, а в колонках з 4 по 15 з розбивкою за місяцями.

У рядках з 4 по 6 та 8 розд. ІІІ Декларації заповнюйте колонки з 3 по 15.

ЗІР, категорія 111.05

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аграрію скласти податкову накладну

Наш експерт підготував зразки заповнення нових податкових накладних для аграріїв ― скачуйте їх у консультації, аби заповнити без помилок та зареєструвати ПН без блокування
7434

Річна премія в агросекторі: як оподаткувати та врахувати в середній зарплаті

Професійні свята завжди мають особливе значення, адже це гарна нагода відзначити працю фахівців. А коли до таких подій додають ще й грошову подяку — вдвічі більша приємність. Дізнайтеся, як правильно оподаткувати та показати у звітності винагороду. На прикладах потренуєтеся враховувати премію до середньої зарплати для різних виплат
108

Нормативна грошова оцінка землі 2025

Що таке нормативна грошова оцінка земельної ділянки та чим вона відрізняється від експертної, як вона рахується та де використовується, що таке індексація нормативної грошової оцінки, як отримати витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки з Державного земельного кадастру, — відповіді на ці та інші питання знайдете у цьому огляді
79748