Як заповнити рядки 4 – 8 розділу ІІІ земельної декларації за нововідведеними ділянками

749

Запитання

Як заповнити рядки 4—8 розділу ІІІ «Розрахунок (уточнення) податкового зобов’язання» податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)?

Відповідь

СКАЧАТИ Зразок наказу про облікову політику для агропідприємства

Рядки 4—8 розділу ІІІ «Розрахунок (уточнення) податкового зобов’язання» податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі — декларація) заповнюйте у разі уточнення податкових зобов’язань. Зокрема, за нововідведеними (придбаними) земельними ділянками або за новоукладеними договорами протягом звітного року з урахуванням приміток до декларації. При цьому вказуйте:

У рядку 3

 

нараховану суму податкового зобов’язання на звітний рік з урахуванням уточнень таких сум, зокрема за нововідведеними (придбаними) земельними ділянками або за новоукладеними договорами протягом звітного року (усього та з розбивкою за місяцями).

у рядку 4

нараховану на рік суму податкового зобов’язання за даними раніше поданої Декларації (переносьте показники рядка 3 декларації, що уточнюєте)

у рядку 5

нараховану до збільшення суму податкового зобов’язання на рік, усього (рядок 3—рядок 4)

у рядку 5.1

у т. ч. нараховану до збільшення суму податкового зобов’язання на рік відповідно до пункту 50.4 Податкового кодексу України (ПК). Тобто зазначайте суму нарахування до збільшення податкового зобов’язання у зв’язку зі змінами об’єкта оподаткування та/або бази оподаткування (на підставі даних, внесених до відповідних державних реєстрів) при поданні декларації після закінчення граничного строку подання, але з урахуванням норм пункту 286.4 ПК. Рядок заповнюйте тільки у деклараціях з відміткою «звітна», «нова звітна», «уточнююча», у яких у рядку 1.1, у рядках 4 та 5 розділу III декларації зазначили поточний рік (примітка 26 до декларації)

у рядку 5.2

у т. ч. нараховану до збільшення суму податкового зобов’язання на рік (рядок 5—рядок 5.1)

у рядку 6

нараховану до зменшення суму податкового зобов’язання (позитивне значення (рядок 4—рядок 3))

у рядку 7

суму штрафу ((сума колонок з 4 по 15 рядка 5.2 лише за місяцями, за якими минув термін сплати) х 3% або 5%). Зазначайте розмір штрафної санкції, що застосовують в разі заниження у раніше поданій декларації суми податкових зобов’язань, що самостійно узгоджує платник, визначеної згідно з нормами підпунктів «а» або «б» абзацу четвертого пункту 50.1 ПК. Якщо сума недоплати визначена декларацією з відміткою «звітна», «нова звітна», застосовуйте штраф у розмірі 5%, якщо з відміткою «уточнююча», — у розмірі 3% (примітка 27 до декларації)

у рядку 8

суму пені, яку нараховуєте самостійно відповідно до підпункту 129.1.3 та абзацу третього пункту 129.4 ПК (примітка 28 до декларації). Загальну суму пені зазначайте в колонці 3, а в колонках з 4 по 15 з розбивкою за місяцями.

У рядках з 4 по 6 та 8 розд. ІІІ Декларації заповнюйте колонки з 3 по 15.

ЗІР, категорія 111.05

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Цільове призначення земельної ділянки види, зміна, бухгалтерський облік

Розглянемо, чим є цільове призначення земельної ділянки та види її використання, як змінити цільове призначення земельної ділянки, наприклад сільськогосподарської. Також розглянемо, хто та як контролює відповідність фактичного використання земельної ділянки її цільовому призначенню, яка відповідальність за порушення. Також консультація містить приклад бухгалтерського обліку такої процедури з проведеннями
48097

Продаж земельної ділянки 2024

Земля – цінний та вічний актив. Водночас це досить специфічний об’єкт у бухгалтерському обліку. Сьогодні в консультації — продаж земельної ділянки в умовах поетапного зняття мораторію на продаж землі та воєнного стану, про договори купівлі-продажу земельної ділянки, а також оподаткування продажу земельної ділянки та його облік
45420

Як звітувати з податку на прибуток сільгоспвиробникам

9 травня — гранична дата декларування податку на прибуток за І квартал 2024-го. Експерт пояснює, хто, коли та за якою формою має подавати першоквартальну деку. Також з’ясуєте, який комплект фінзвітності потрібно подати до ДПС
3946

Нормативна грошова оцінка землі 2024

Що таке нормативно грошова оцінка землі та чим вона відрізняється від експертної, як вона рахується та де використовується, що таке індексація нормативної грошової оцінки, як отримати витяг про НГО з Державного земельного кадастру, – відповіді на ці та інші питання знайдете у цьому огляді
63904

Мінімальне податкове зобов’язання: як розрахувати та сплатити

Cума всіх сплачених податків аграрієм не має бути менше ніж мінімальне податкове зобов’язання. Як розрахувати мінімальне податкове зобов’язанн та чи зросте податкове навантаження — у консультації
46960