Як заповнити рядки 4 – 8 розділу ІІІ земельної декларації за нововідведеними ділянками

1230

Запитання

Як заповнити рядки 4—8 розділу ІІІ «Розрахунок (уточнення) податкового зобов’язання» податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)?

Відповідь

МПЗ для спрощенців четвертої групи

Рядки 4—8 розділу ІІІ «Розрахунок (уточнення) податкового зобов’язання» податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі — декларація) заповнюйте у разі уточнення податкових зобов’язань. Зокрема, за нововідведеними (придбаними) земельними ділянками або за новоукладеними договорами протягом звітного року з урахуванням приміток до декларації. При цьому вказуйте:

У рядку 3

 

нараховану суму податкового зобов’язання на звітний рік з урахуванням уточнень таких сум, зокрема за нововідведеними (придбаними) земельними ділянками або за новоукладеними договорами протягом звітного року (усього та з розбивкою за місяцями).

у рядку 4

нараховану на рік суму податкового зобов’язання за даними раніше поданої Декларації (переносьте показники рядка 3 декларації, що уточнюєте)

у рядку 5

нараховану до збільшення суму податкового зобов’язання на рік, усього (рядок 3—рядок 4)

у рядку 5.1

у т. ч. нараховану до збільшення суму податкового зобов’язання на рік відповідно до пункту 50.4 Податкового кодексу України (ПК). Тобто зазначайте суму нарахування до збільшення податкового зобов’язання у зв’язку зі змінами об’єкта оподаткування та/або бази оподаткування (на підставі даних, внесених до відповідних державних реєстрів) при поданні декларації після закінчення граничного строку подання, але з урахуванням норм пункту 286.4 ПК. Рядок заповнюйте тільки у деклараціях з відміткою «звітна», «нова звітна», «уточнююча», у яких у рядку 1.1, у рядках 4 та 5 розділу III декларації зазначили поточний рік (примітка 26 до декларації)

у рядку 5.2

у т. ч. нараховану до збільшення суму податкового зобов’язання на рік (рядок 5—рядок 5.1)

у рядку 6

нараховану до зменшення суму податкового зобов’язання (позитивне значення (рядок 4—рядок 3))

у рядку 7

суму штрафу ((сума колонок з 4 по 15 рядка 5.2 лише за місяцями, за якими минув термін сплати) х 3% або 5%). Зазначайте розмір штрафної санкції, що застосовують в разі заниження у раніше поданій декларації суми податкових зобов’язань, що самостійно узгоджує платник, визначеної згідно з нормами підпунктів «а» або «б» абзацу четвертого пункту 50.1 ПК. Якщо сума недоплати визначена декларацією з відміткою «звітна», «нова звітна», застосовуйте штраф у розмірі 5%, якщо з відміткою «уточнююча», — у розмірі 3% (примітка 27 до декларації)

у рядку 8

суму пені, яку нараховуєте самостійно відповідно до підпункту 129.1.3 та абзацу третього пункту 129.4 ПК (примітка 28 до декларації). Загальну суму пені зазначайте в колонці 3, а в колонках з 4 по 15 з розбивкою за місяцями.

У рядках з 4 по 6 та 8 розд. ІІІ Декларації заповнюйте колонки з 3 по 15.

ЗІР, категорія 111.05


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дивіденди членам фермерського господарства: як оформити та які податки утримати

У статті — поради, як оформити та оподаткувати виплату дивідендів членам фермерського господарства, хто має нарахувати та сплатити ЄСВ, а також чи діє ЄСВ-пільга в 2025 році. Приклад бухгалтерських проведень і зразок протоколу на виплату дивідендів стануть у пригоді
8697

Бронювання працівників сільгосппідприємств після 01.04.2025

Підприємства агросектора можуть отримати критичний статус, що дає змогу бронювати працівників. Зберіть документи та зверніться до Мінагрополітики чи обласної держадміністрації залежно від того, які критерії виконуєте. Якщо отримали критичність, переходьте до бронювання на Порталі Дія. Експерт пояснив, як не втратити можливість забронювати працівників
1271

Обліковий лист тракториста машиніста: для чого застосовувати та як складати

Обліковий лист тракториста-машиніста — підстава, щоб показати в бухобліку обсяг виконаних робіт, списання пального на виробничі витрати, а також нарахування оплати праці. Підкажемо, як його складати, й наведемо зразок
11237

Облік весняно-польових робіт

Аби виконати весняно-польові роботи вчасно та якісно, треба підготувати техніку, придбати посівний матеріал і доб¬рива, організувати персонал. Тримайте добірку прикладів, які допоможуть облікувати витрати на посівну кампанію
3669