Юрособа — орендар уклала договір суборенди земділянки: хто сплачує орендну плату

1444

Запитання

Хто є платником орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності та повинен подавати податкову декларацію з плати за землю, у разі якщо юрособа, яка орендує земельну ділянку державної або комунальної власності уклала договір суборенди на цю земельну ділянку?

Відповідь

Оновлене НП(С)БО 14: як змінилися правила обліку для орендаря й орендодавця

Орендовану земельну ділянку або її частину може передавати орендар у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця, крім випадків, визначених законом (частина перша — друга ст. 8 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 № 161-XIV; далі — Закон № 161). Якщо протягом одного місяця орендодавець не надішле письмового повідомлення щодо своєї згоди чи заперечення, орендовану земельну ділянку або її частину можуть передати в суборенду.

Умови договору суборенди земельної ділянки обмежують умовами договору оренди земельної ділянки і не суперечать йому.

Орендарями земельних ділянок є юридичні або фізичні особи, яким на підставі договору оренди належить право володіння і користування земельною ділянкою (частина перша ст. 5 Закону № 161).

Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати (п. 288.6 Податкового кодексу України).

Плату за землю справляють у формі земельного податку та орендної плати. Іншу форму не передбачили. Платником орендної плати є землекористувач (орендар) земельної ділянки. Отже, юрособа - орендар земельної ділянки державної або комунальної власності, який уклав договір суборенди на цю земельну ділянку:

ЗІР, категорія 111.01

 

 

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Продаж земельної ділянки 2024

Земля – цінний та вічний актив. Водночас це досить специфічний об’єкт у бухгалтерському обліку. Сьогодні в консультації — продаж земельної ділянки в умовах поетапного зняття мораторію на продаж землі та воєнного стану, про договори купівлі-продажу земельної ділянки, а також оподаткування продажу земельної ділянки та його облік
45371

Плата за землю 2024

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізичних осіб у 2024 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, – розповімо в огляді
106150

Нормативна грошова оцінка землі 2024

Що таке нормативно грошова оцінка землі та чим вона відрізняється від експертної, як вона рахується та де використовується, що таке індексація нормативної грошової оцінки, як отримати витяг про НГО з Державного земельного кадастру, – відповіді на ці та інші питання знайдете у цьому огляді
63891

Податкова декларація з плати за землю 2024

Приклад заповнення декларації з плати за землю допоможе швидко і без помилок впоратися з нею у 2024 році. У статті експерти підкажуть термін подання декларації з плати за землю 2024, а також представлять вам живий зразок заповнення. Розглянуто зміни у формі декларації з плати за землю 2024, а також особливості заповнення податкової декларації з плати за землю з земельних ділянок, які знаходяться на територіях, де ведуться бойові дії, та тимчасово окупованих територіях
86288

Земельний сервітут: чи реєструвати договір та як оподатковувати

Підприємство уклало сервітут із Державним науково-дослідним інститутом. На виконання умов цього договору сторони підписали акт приймання-передачі об’єкта сервітуту. Як підприємству, користувачу сервітутом, відображати щомісячну оплату (затрати) за таким договором?
12398