Нюанси виправлення помилок у декларації юрособи-єдинника третьої групи

1705

Запитання

Як виправити помилки, самостійно виявлені у податковій декларації платника єдиного податку третьої групи-юрособи, у разі подання уточнюючої податкової декларації?

Відповідь

⚡ Усе про ФОП: КВЕД, реєстрація, облік, сплата податків і трудові відносини

Податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) затвердив Мінфін наказом від 19.06.2015 № 578 (далі — декларація)

Якщо юрособа-єдинник третьої групи виправляє самостійно виявлені помилки шляхом подання уточнюючого розрахунку, така юрособа має надати декларацію з відповідною позначкою «Уточнююча» у рядку 1 розділу І «Загальні відомості» декларації.

Уточнюючі декларації подають окремо за кожний податковий (звітний) період, що уточнюють.

У складі уточнюючої декларації за податковий (звітний) період — рік подають додаток «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік» (далі — Додаток), якщо такий додаток подавали у складі річної декларації, яку уточнюють.

У рядку 3 розділу І податковий (звітний) період, за який уточнюють декларацію — ставлять відмітку в одній із клітинок: І квартал, півріччя, три квартали або рік та проставляють рік.

У розділах ІІ «Дохід, що підлягає оподаткуванню» та ІІІ «Розрахунок податкових зобов’язань з єдиного податку» уточнюючої декларації зазначають правильні показники з урахуванням уточнень наростаючим підсумком.

При цьому рядок 12 графи 3 або 4 обов’язково заповнюють.

Коли подають декларацію за податкові (звітні) періоди, відмінні від річного, або річний період, платниками у яких не виникає обов’язок подавати Додаток у складі декларації за податковий (звітний) рік у рядку 12 графи 3 або 4 відображають значення граф 3 або 4 рядка 10 декларації.

У рядках 13—19 розділу ІV «Визначення податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок» уточнюючої декларації зазначають суму уточнень податкових зобов’язань. Її розраховують шляхом порівняння показників уточнюючої декларації та декларації, яку уточнюють, а також суму нарахованого штрафу та пені. Зокрема зазначають:

у рядку 13

суму податку за даними раніше поданої декларації, що уточнюють (рядок 12 Декларації, що уточнюють або рядок 10 податкової декларації єдинника третьої групи (юрособи) в редакції наказу Мінфіну від 09.12.2020 № 752 (далі — декларація № 752)

у рядку 14

уточнену суму податкових зобов’язань за податковий (звітний) період, у якому виявили помилку

у рядку 15

суму єдиного податку (недоплата), яка збільшує податкове зобов’язання у зв’язку з виправленням помилки (рядок 14 — рядок 13 декларації, якщо рядок 14 > рядка 13)

у рядку 16

суму податку, яка зменшує податкове зобов’язання у зв’язку з виправленням помилки (зазначають тільки позитивне значення) (рядок 13 — рядок 14 декларації, якщо рядок 13 > рядка 14)

у рядку 17

суму штрафу в розмірі 3% суми недоплати (нараховує платник відповідно до підпункту «а» пункту 50.1 Податкового кодексу України; далі — ПК) (рядок 15 × 3%)

у рядку 18

суму штрафу в розмірі 5% суми недоплати (нараховує платник відповідно до підпункту «б» пункту 50.1 ПК (рядок 15 × 5%) (у разі подання декларації з позначкою «Уточнююча» — не заповнюють)

У рядку 19

суму пені (нараховує платник самостійно відповідно до підпункту 129.1.3 та абзацу другого пункту 129.4 ПК).

Якщо платник самостійного виправляє помилки, що призвели до заниження податкового зобов’язання у звітних (податкових) періодах, що припадають на період дії воєнного стану, таких платників звільняють від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених пунктом 50.1 ПК, та пені (абз. 14 пп. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК).

Якщо помилок припустилися в розділі ІІ та розділі ІІІ декларації, і вони не призвели до заниження податкового зобов’язання за податковий (звітний) календарний квартал (рядок 12 декларації або рядок 10 декларації № 752 заповнили вірно), то в уточнюючій декларації в розділі ІV заповнюють показники рядків 13 та 14, а рядки 15—19 прокреслюють.

За інформацією ДПС у Закарпатській області

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про застосування спрощеної системи оподаткування: як заповнити

Спрощена система вигідна тим підприємцям і підприємствам, які мають незначні витрати у порівнянні з доходами. На спрощеній системі сплачують єдиний податок. Для того, щоб отримати таку можливість, потрібна заява про застосування спрощеної системи оподаткування. Як заповнюється заява про застосування спрощеної системи оподаткування, коли, куди та як її подати, приклад заповнення заяви на спрощену систему оподаткування – усе це знайдете у консультації
140387

Єдиний податок 2024: умови перебування

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2024 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником – у консультації
280137

Податкова декларація платника єдиного податку 2024: зразки заповнення

Облік на спрощеній системі простий, податкова декларація платника єдиного податку не складна, але її треба вчасно подати та заповнити. У цій консультації зразки декларації, а також особливості складання декларації з ЄП для фізосіб, декларація для І, ІІ та ІІІ груп, декларація 1, 2 та 3 група ЄП за новою формою разом із заповненням додатка ЄСВ
221771

Заява про відмову від спрощеної системи оподаткування: зразок заповнення

Якими можуть бути причини відмови від спрощеної системи оподаткування, у які терміни таку відмову можна зробити, якою є форма заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування та як її заповнити – у консультації
232

Податкові зміни 2024: нове за Законом № 3603

Депутати внесли зміни до Податкового кодексу щодо адміністрування податків, оподаткування та аудиторської діяльності. Деякі з нововведень діють уже з 16.03.2024. Експерти системи «Експертус Головбух» розглянули основні новації щодо податку на прибуток, ПДФО, ПДВ, акцизу та єдиного податку
13890