Із 10 серпня можете укласти трудовий договір із нефіксованим робочим часом

10 серпня набирає чинності закон, який дозволяє роботодавцям укладати трудовий договір без фіксованого робочого часу.

З’явився текст Урядового Закону про трудовий договір з нефіксованим робочим часом: основні моменти

Робота до 60 годин на тиждень: як встановити й оплачувати нову норму

10.08.2022 набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості» № 2421 (законопроєкт № 5161) — його опублікували в «Голосі України» № 162.

Законом увели нову особливу форму трудового договору — з нефіксованим робочим часом, який передбачає:

  • роботодавець заздалегідь не встановлює конкретний час виконання роботи та не гарантує, що надаватиме її постійно;
  • працівник зобов’язаний виконувати роботу винятково за надання роботодавцем передбаченої цим трудовим договором роботи.

Кількість трудових договорів із нефіксованим робочим часом в одного роботодавця не може перевищувати:

  • 10% загальної кількості трудових договорів, стороною яких є цей роботодавець;
  • один такий договір для юросіб, ФОПів, які використовують найману працю менш як 10 працівників.

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом має містити, зокрема, інформацію про:

  • спосіб і мінімальний строк повідомлення працівника про початок виконання роботи;
  • спосіб і максимальний строк повідомлення від працівника про готовність приступити до роботи або відмовитися від її виконання;
  • інтервали, в які від працівника можуть вимагати працювати (базові години та дні).

Від працівника можуть вимагати працювати не більше:

  • 40 базових годин на тиждень;
  • 6 базових днів на тиждень.

Відмова працівника від виконання роботи у базові дні та години є підставою для притягнення його до дисциплінарної відповідальності.

Зарплату працівникові з нефіксованим робочим часом виплачують за фактично відпрацьований час. За відрядної системи оплати праці — за фактично виконану роботу за встановленими у договорі відрядними розцінками.

Мінімальна тривалість робочого часу такого працівника впродовж календарного місяця становить 32 години. Якщо він працював менше, йому мають виплатити зарплату не менш як за 32 години робочого часу відповідно до умов оплати праці, визначених трудовим договором.

Якщо працівника допустили до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформили працівника на неповний робочий час або за трудовим договором із нефіксованим робочим часом, а він фактично виконує роботу впродовж усього робочого часу, установленого на підприємстві, виплатили зарплату без нарахування та сплати ЄСВ і податків, роботодавець заплатить штраф у десятикратному розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника, щодо якого скоїли порушення. До юросіб і ФОПів, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку 1—3 груп, застосовують попередження.

За перевищення допустимої кількості трудових договорів із нефіксованим робочим часом або ведення недостовірного обліку робочого часу працівника, який працює за трудовим договором із нефіксованим робочим часом, щодо фактично виконуваної ним роботи — штраф у трикратному розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника, щодо якого скоїли порушення.

За інформацією ВРУ


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12033

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52415

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34020

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді