Скільки звітів подають при одночасному уточненні реквізитів та сум ЄСВ

Податківці роз’яснили, як одночасно виправити суми ЄСВ та реквізити застрахованої особи в об’єднаному звіті

Як коригувати показники в уточнювальному податковому розрахунку

Не виплатили зарплату через війну: чим це загрожує

Форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску та Порядок його заповнення та подання затвердив Мінфін наказом від 13.01.2015 № 4 (далі — Розрахунок та Порядок).

Щоб виправити помилки щодо реквізитів та сум нарахованого ЄСВ стосовно застрахованих осіб у додатку 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» Розрахунку після того, як сплив граничний строк подання, подають Розрахунок з типом «уточнюючий» (пп. 7 п. 9 Порядку).

Спочатку в Розрахунку з типом «Уточнюючий» платник проводить коригування реквізитів, які уточнює на підставі інформації з попередньо поданого Розрахунку з типом «Звітний» або «Звітний новий» у порядку, визначеному абзацом п’ятим пункту 6 розділу V Порядку.

Для заміни одного помилкового рядка іншим виключайте помилкову інформацію та вводьте правильну інформацію. Тобто повністю заповнюйте два рядки:

  • одним з яких виключаєте попередньо внесену інформацію;
  • другим вносите правильну інформацію.

У такому разі в першому рядку відповідної графи указуйте «1» – рядок на виключення, а в другому рядку «0» – рядок на введення.

Потім формуєте Розрахунок з типом «Уточнюючий» для коригування показників ЄСВ у порядку, визначеному абзацом шостим пункту 6 розділу V Порядку з використанням типів нарахувань 2 та 3.

За інформацією ДПС в Івано-Франківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240932

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді