Працівник був на простої та звільняється: що з відпускними

Держпраці пояснює, як виплатити працівнику, який звільняється, компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки, якщо йому оголосили простій з 01.03.2022.

oplata.jpg

Оплата праці в умовах повітряних тривог і відключення світла

У разі звільнення працівника, йому виплачують грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки. До стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, зараховують, зокрема, час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігали місце роботи (посаду) та зарплату повністю або частково.

Отже, час перебування у простої входить до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.

За обчислення середньої зарплати з розрахункового періоду виключають час, упродовж якого працівники, згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин, не працювали, і за ними не зберігали заробіток або зберігали частково.

До цього періоду належить час простою не з вини працівника, який оплачували в розмірі не нижче 2/3 встановленої працівникові тарифної ставки (окладу).

Отже, якщо під час розрахунку середньої зарплати для оплати компенсації за невикористані відпустки до розрахункового періоду потрапляє час простою, його виключають із розрахункового періоду.

За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12038

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52429

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді