Уряд оновив порядок зупинення реєстрації податкової накладної та розрахунку коригування в ЄРПН. Зокрема, блокуватимуть податкові накладні платників, які відповідають хоча б одному критерію ризиковості.

ПДВ: від азів до майстерності
Кабмін постановою від 12.10.2022 № 1154 вніс зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165.
Зокрема, унеможливили безумовну реєстрацію розрахунків коригування (РК), які склав постачальник товарів/послуг до податкової накладної (ПН) на отримувача — платника податку, в яких передбачили зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику.
Передбачили вимогу зупиняти реєстрацію в ЄРПН ПН/РК платника податку, якщо він відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку.
Зобов’язали комісії органів контролю не враховувати таблицю даних платника податку, якщо:
- платник податку відповідає критеріям ризиковості;
- орган контролю отримав інформацію про те, що відомості із таблиці даних платника податку не відповідають видам економічної діяльності відповідно до КВЕД, кодам товарів за УКТ ЗЕД чи кодам послуг за ДКПП, які постачає або отримує платник податку, ввозить на митну територію України.
За інформацією Урядового порталу
Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
У статті — актуальний календар бухгалтера на квітень 2025 року
Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
Додайте цю статтю в корисне й тримайте напохваті. Вона підказуватиме, як виправити помилки у зведених ПН. Рекомендації експерта підкріпили прикладом і зразками