Мінфін змінить порядок блокування податкових накладних

Ознаки безумовної реєстрації ПН — розширять, критерії ризиковості операцій — пом’якшать, операційний день, що припадає на граничний строк реєстрації ПН, — подовжать.

dekl_pod_p_0601.jpg

СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК і штрафи за їх порушення 📝

Зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165 (даліПостанова № 1165), передбачають:

  1. Подовжити з 0:00 до 24:00 операційний день, який припадає на граничний строк реєстрації податкових накладних (ПН) та розрахунків коригування (РК) до них.
  2. Розширити ознаки безумовної реєстрації ПН/РК. Зокрема, не моніторитимуть:
  • ПН, в яких обсяг постачання не перевищує 5 тис. грн;
  • РК, в яких абсолютне значення суми коригування на зменшення/збільшення суми компенсації не перевищує 5 тис. грн.

Водночас обсяг операцій у поточному місяці за цими ПН/РК не перевищує 500 тис. грн.

  1. Змінити форму рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості та рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника.

У відповідних полях рішень податківці зазначатимуть:

  • детальну інформацію, за якою встановили, що платник податків відповідає критеріям ризиковості;
  • тип операції (придбання/постачання);
  • період проведення господарської операції;
  • код товару за УКТ ЗЕД /ДКПП;
  • податковий номер платника, що брав участь у ризиковій операції.
  1. Надати можливість платникам, яких визнали ризиковими, повторно подавати інформацію та копії документів на розгляд комісії регіонального рівня.
  2. Запровадити довідник кодів податкової інформації, на підставі якої ухвалюють рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості. Коди визначатиме ДПС і розміщуватиме їх на своєму офіційному сайті.
  3. Критерії ризиковості щодо неподання декларацій з ПДВ та фінзвітності застосовуватимуть з урахуванням можливості їх подання в умовах воєнного стану (пп. 69.1 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України).
  4. Пом’якшити критерії ризиковості операцій, а саме:
  • доповнити формулу визначення залишку товару, в межах якого можна реєструвати РК на зменшення суми податкових зобов’язань, коефіцієнтом націнки 1,5;
  • не вважати ризиковою операцію, за якою склали РК за операціями з постачання природного газу, електричної та теплової енергії.
  1. Затвердити показники, за якими визначають позитивну податкову історію, для платників податку, які перебувають на спрощеній системі оподаткування четвертої групи єдиного податку (сільгосппідприємства).
  2. Запровадити разову автоматичну реєстрацію ПН/РК, які зупинили у період з 14.10.2022 до дати набрання чинності запропонованими змінами до постанови № 1165. Але за умови, що в цих ПН/РК зазначили операції з кодами товарів за УКТ ЗЕД та кодами послуг за Державним класифікатором продукції та послуг, що відображені у таблицях даних платника податку, за якими ухвалили рішення про врахування.

Запропоновані зміни — не вичерпні та не остаточні. Це перший крок, який дозволить стабілізувати ситуацію з реєстрацією ПН/РК.

За інформацією Мінфіну

 


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Кваліфікований електронний підпис: види та використання

Електронний цифровий підпис — це заміна традиційного підпису «від руки». В його основі лежить криптографічний захист електронних даних з використанням особистого ключа особи, яка підписує документ. Які існують види електронного підпису, які з них обов’язкові і в яких ситуаціях, який підпис вимагає ДПС, що таке захищений носій і токени та їхні альтернативи
55642

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
767

Додаток 1 до декларації з ПДВ: як заповнити

Експерт допоможе скласти додаток 1 до декларації з ПДВ. Скористайтеся підказками, щоб швидко та без помилок внести дані з ПН та РК до відповідних таблиць
3066

Довідники податкових пільг 2024

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 07.08.2024 року. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо, а також визначено строки дії пільг
10991

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді