Як оплачувати лікарняні сумісникам: свіже роз’яснення ПФУ

ПФУ пояснив, як працівнику підтвердити право на оплату лікарняного за сумісництвом, якщо за основним місцем роботи його не оплатили.

Як оплачувати лікарняні сумісникам: свіже роз’яснення ПФУ

Оплата праці в умовах повітряних тривог і відключення світла

Лист ПФУ від 24.01.2023 № 2371-2159/Я-03/8-2800/23

Раніше ПФУ пояснив, що лікарняні та декретні призначають і надають страхувальники за основним місцем роботи. А якщо застрахована особа не реалізувала своє право на допомогу за основним місцем роботи, її надають за місцем роботи за сумісництвом (лист ПФУ від 16.01.2023 № 1468-1025/Я-03/8-2800/23).

Як застрахованій особі документально підтвердити, що вона не реалізувала право на страхову виплату за лікарняним, ПФУ пояснив у більш свіжому роз’ясненні (лист від 24.01.2023 № 2371-2159/Я-03/8-2800/23). Для цього треба отримати вмотивоване рішення страхувальника або уповноважених ним осіб про відмову в призначенні страхової виплати. Йдеться про копію рішення, протоколу чи наказу про неоплату лікарняного за основним місцем роботи.

Якщо працівник працює в одного й того самого роботодавця як на основному місці роботи, так і за сумісництвом, то лікарняний оплачують за основним місцем роботи. Тобто на підставі частини першої статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 21.09.2022 № 2620-IX.

Також спеціалісти ПФУ пояснили, як підтвердити вибір місця оплати лікарняного, якщо роботодавець за основним місцем роботи лікарняний не оплатив, а особа працює за сумісництвом у декількох різних роботодавців. У цьому разі особа може отримати страхову виплату за лікарняним лише за одним місцем роботи за сумісництвом. Для цього вона має подати одному з роботодавців, у яких працює за сумісництвом, рішення страхувальника чи осіб, яких він уповноважив, з основного місця роботи про відмову в призначенні страхової виплати.

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12024

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52397

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34014

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді