Зміни для громадян України у правилах перетинання держкордону

Уряд розширив перелік категорій жінок і чоловіків, які можуть виїхати за кордон на час воєнного стану в Україні.

Зміни для громадян України у правилах перетинання держкордону

СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК

Постанова КМУ від 10.02.2023 № 119

Кабмін ухвалив зміни до пункту 2-14 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою КМУ від 27.01.1995 № 57, зі змінами, внесеними постановою КМУ від 27.01.2023 № 69 (даліПравила).

Вказаним пунктом наведено перелік держслужбовців, які мають право перетинати державний кордон на підставі відповідних рішень про службові відрядження.

Змінами визначили, що пропуск через держкордон жінки, у тому числі тієї, яка є усиновлювкою, опікункою, піклувальницею, однією з прийомних батьків або однією з батьків-вихователів, яка має або виховує дитину або кількох віком до 18 років, з метою відвідування дитини за кордоном або супроводу, здійснюють уповноважені особи Держприкордонслужби за наявності відповідних підтвердних документів. Такими документами є:

  • паспортний документ для виїзду за кордон;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • документи, що підтверджують перебування дитини за кордоном.

Таке ж правило розповсюдили й на чоловіка, який є одиноким батьком, одиноким усиновлювачем або опікуном, піклувальником, прийомним батьком чи батьком-вихователем, за умови, що він не перебуває у шлюбі та самостійно виховує та утримує дитину без участі матері, належить до числа зазначених у пункті 2-14 Правил осіб, які мають або виховують дитину або кількох віком до 18 років.

Чоловіки додатково до документів, зазначених для жінок для виїзду до дітей, додають документи, що підтверджують статус одинокого батька, виховання та утримання дитини батьком самостійно.

Постанова № 119 набрала чинності 11.02.2023 — це день, коли її опублікував «Урядовий кур’єр».

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 2025: ставки, групи, ліміти, звітність і сплата для ФОП

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
305858

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
634

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79178

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
721334

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді