Медзаклади, які отримали договори з «нульовою» сумою, продовжують вносити дані в ЕСОЗ

Медзаклади, які вносять дані до Електронної системи охорони здоров’я, можуть розраховувати на оновлення суми договору про надання медпослуг

Медзаклади, які отримали договори з «нульовою» сумою, продовжують вносити дані в ЕСОЗ

Ліцензійні умови на медичну практику: зміни для керівників, бухгалтерів та ФОП-лікарів

Якщо медзаклад вносить дані до Електронної системи охорони здоров’я (далі — ЕСОЗ) і фактична кількість медпослуг, які він надав, відрізняється від запланованої в договорі, то Національна служба здоров’я України (далі — НСЗУ) має право змінити в договорі заплановану вартість медпослуг.

Після аналізу даних ЕСОЗ визначають кількість запланованих послуг на наступний період. На основі планової кількості послуг розраховують заплановану вартість медпослуг для майбутнього періоду. Перерахунок проводять в межах бюджетних асигнувань, що передбачили в договорі для кожного пакету медпослуг на відповідний період (п. 17 Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2022 № 1464).

Якщо протягом трьох місяців поспіль фактична вартість медпослуг відрізняється від тієї, що запланували в договорі на відповідний квартал, на вимогу НСЗУ сторони повинні підписати договір про внесення змін до договору і визначити в ньому скориговані:

  • заплановану вартість послуг;
  • граничні суми оплати на наступні місяці (за потреби).

Якщо медзаклад не надавав медпослуг або не вів електронних медичних записів за 2022 рік, то запланована вартість медпослуг на 2023 рік становить 0,00 грн.

За інформацією НСЗУ


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміни у наданні платних послуг ЗОЗ: постреліз до вебінару

Редакція журналу «Головбух Медицина» 10.09.2024 провела безплатний вебінар на тему «Зміни в наданні платних послуг: комунікаційна платформа для бухгалтерів ЗОЗ». Тримайте постреліз до цього вебінару: тези, запис, відповіді на запитання. Запитань отримали так багато, що вдвічі перевищили час трансляції, але всіх так і не опрацювали. Тому невдовзі проведемо частину другу вебінару. Реєструйтеся, читайте напрацьовані рекомендації та надсилайте нові запитання. З’ясуємо нюанси втілення змін
91

Гарантії працівникам-донорам: відповіді на запитання бухгалтерів

У статті — відповіді на запитання бухгалтерів стосовно гарантій працівникам-донорам. Знатимете права й обов’язки як працівників, що мають намір стати донорами крові, так і роботодавця. З’ясуєте нюанси увільнення й зарплатних розрахунків. Додатково отримаєте бухоблікові інструкції
56

Зарядні станції та повербанки — в обліку ЗОЗ

Крок за кроком на зразках облікуємо надходження й експлуатацію повербанків і зарядних станцій. Це один із видів обладнання для стабільної роботи ЗОЗ за кризових умов. Обов’язковий мінімум — генератори та безперебійники. Тренд — сонячні станції. Але багато кого зігріватимуть булер’яни. На всі випадки маємо бухоблікові рішення
228

Преміювання в КНП

Як виплачувати премії у медзакладі? Якими нормами керуватися та з ким погоджувати таке рішення? Аби встановити порядок преміювання, достатньо зробити кілька кроків. Яких саме — підкажемо у статті. Дізнайтеся також, як виплачувати, обліковувати й оподатковувати премії медпрацівникам.
9040

Як відкоригувати податкову накладну, якщо ЗОЗ повертає кошти НСЗУ

ЗОЗ отримав претензію від НСЗУ. Треба повернути кошти за кілька місяців із різних періодів. Після певних місяців уже минуло три роки. Чи потрібні розрахунки коригування? Якщо так, як їх скласти?
85

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді