Примусове виконання рішень під час дії воєнного стану: роз’яснення Мінюсту

06.05.2023 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану» від 11.04.2023 № 3048-IX

Примусове виконання рішень під час дії воєнного стану: роз’яснення Мінюсту

Судові витрати: як облікувати й оподаткувати

Законом, зокрема, виклали в новій редакції пункт 10-2 розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII.

Цією редакцією змінили порядок розпорядження фізособами-боржниками коштами, на які накладений арешт органами державної виконавчої служби чи приватними виконавцями, у період дії в Україні воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022.

Фізичні особи-боржники, на кошти яких наклали арешт виконавці, можуть здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує 2-х розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 01.01 поточного календарного року (13 400 грн). А також сплачувати податки, збори без урахування такого арешту, за умови, що такий поточний рахунок визначений для здійснення видаткових операцій у порядку, встановленому цим підпунктом.

Звернення стягнення у межах зазначеної суми на такому рахунку не здійснюють.

У разі якщо арешт наклали на кошти на декількох поточних рахунках фізособи-боржника в одному банку або на поточних рахунках у різних банках, а також у разі наявності декількох виконавчих проваджень, для здійснення видаткових операцій має бути визначений лише один поточний рахунок фізособи-боржника в одному банку. Кількість виконавчих проваджень не впливає на розмір суми, яка не підлягає зверненню стягнення і на яку фізособа-боржник може здійснювати видаткові операції.

Для визначення такого поточного рахунку у банку фізособа-боржник звертається до органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, який наклав арешт, із заявою про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій.

Заява подають:

  • у паперовій формі (нарочно або засобами поштового зв’язку);
  • або в електронній формі з дотриманням вимог, встановлених Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV.

У заяві фізособа-боржник обов’язково зазначає:

  • номер поточного рахунку, який просить визначити для здійснення видаткових операцій;
  • найменування банку, в якому відкрито такий рахунок.

Фізособа-боржник несе відповідальність за достовірність зазначеної у заяві інформації.

Державний, приватний виконавець протягом двох робочих днів з дня отримання відповідної заяви виносить постанову про визначення поточного рахунку фізособи-боржника у банку для здійснення видаткових операцій та невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після винесення постанови:

  • надає/надсилає відповідну постанову банку (обслуговуючому банку);
  • перевіряє наявність інших виконавчих проваджень, відкритих стосовно фізособи-боржника. У разі якщо відкриті інші виконавчі провадження, одночасно надає/надсилає відповідну постанову до органів державної виконавчої служби або приватному виконавцю, які здійснюють примусове виконання у таких виконавчих провадженнях.

У такому разі поточний рахунок, зазначений у відповідній постанові, вважають визначеним для здійснення видаткових операцій і в межах таких виконавчих проваджень.

Зупинення вчинення виконавчих дій або зупинення виконавчого провадження не є підставою для відмови у визначенні поточного рахунку для здійснення видаткових операцій.

Змінами також передбачили, що юрособи-боржники, самозайняті особи, які використовують найману працю фізосіб, на кошти яких наклали арешт органи державної виконавчої служби, приватні виконавці, здійснюватимуть видаткові операції з поточних рахунків виключно для виплати зарплати в розмірі не більше п’яти розмірів мінімальної зарплати на місяць на одного працівника такої юрособи чи самозайнятої особи, а також для сплати податків, зборів та ЄСВ.

За інформацією Мінюсту


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4181

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7317

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
654

Порядок ліквідації підприємства

Ліквідація — це одна з форм припинення діяльності суб’єкта господарювання. Відсутність правонаступництва, тобто передачі прав та обов’язків третій стороні, відрізняє її від реорганізації. Яка послідовність дій при ліквідації, у якій черзі погашаються борги та як звільнити працівників при ліквідації? Що таке ліквідаційний баланс підприємства? Розглянемо, як здійснюється ліквідація юридичної особи у 2024 році з огляду на воєнний стан
82380

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді