Витрати на мобільний зв’язок не додаткове благо працівника за підтвердності використання у виробничих цілях

Вартість послуг мобільного зв’язку, зокрема міжнародного роумінгу, що сплачує юридична особа за виробничі телефонні розмови свого працівника, не може бути додатковим благом у разі наявності документів, які підтверджують використання мобільного зв’язку лише у виробничих цілях

Витрати на мобільний зв’язок не додаткове благо працівника за підтвердності використання у виробничих цілях

СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК і штрафи за їх порушення 📝

Постанови ВС від 06.06.2023 у справі № 826/11941/16

З оператором мобільного зв’язку уклали договір, за яким абонент замовляє та оплачує, а оператор надає на тарифній основі телекомунікаційні послуги. Додаток до договору - перелік номерів, закріплених за номером особового рахунку.

У рахунках було деталізовано використання мобільного зв’язку працівниками з ідентифікацією закріплених додатком мобільних номерів особового рахунку абонента. Для підтвердження використання мобільних послуг зв’язку у господарській діяльності, підприємство надало наказ про прийняття на роботу працівників.

Контролери наполягали, що сплачені суми за послуги міжнародного роумінгу за працівників, які не перебували у відрядженні за кордоном, є до додатковим благом працівників. Також на переконання податківців, підприємство безпідставно включило до податкового кредиту суми за господарськими операціями з контрагентами, які не відбулися через відсутність реального характеру господарських операцій.

Підприємство доводило, що висновки ДПС лише на припущення, не підтверджені об’єктивними даними, і не можуть бути підставою для висновків про нереальність господарських операцій з контрагентами.

Попередні суди визнали, що підприємство правомірно сформувало податковий кредит з ПДВ за господарськими операціями з контрагентом, оскільки:

  • операції підтверджені належними первинними документами;
  • у майновому стані платника відбулися реальні зміни;
  • господарські операції спричинили зміни в структурі активів і зобов’язань платника та сприяли отриманню доходу.

Позиція Верховного Суду (ВС) по даній справі:

Критерієм відмежування додаткового блага, наданого працівникові, від витрат платника в межах його виробничої діяльності є те, хто саме є вигодонабувачем набутого блага.

Вартість послуг мобільного зв’язку, зокрема міжнародного роумінгу, що сплачує юридична особа за здійснення її працівниками виробничих телефонних розмов, не може бути додатковим благом у разі наявності документів, які підтверджують використання мобільного зв’язку лише у виробничих цілях.

ВС залишив касаційну скаргу без задоволення, а оскаржувані судові рішення – без змін.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7331

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4952

Інвентаризація земель

Земля є специфічним об’єктом обліку, з яким має справу далеко не кожне підприємство. Як провести інвентаризацію земель та відобразити земельні ділянки в обліку підприємства, — в цій консультації
5579

Подарунки працівникам: оподаткування

Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
136

Зовнішньоекономічна діяльність 2024

ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД 2024, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
38200

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді