Відшкодування збитків за пошкодження товару: оподаткування ПДВ

Кошти, які сплачують як суму штрафу за пошкодження товару, не входять до бази оподаткування ПДВ

Відшкодування збитків за пошкодження товару: оподаткування ПДВ

До складу договірної (контрактної) вартості входять будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг. До складу договірної (контрактної) вартості не включають:

  • суми неустойки (штрафів та/або пені)
  • 3% річних та інфляційні, що отримані платником внаслідок невиконання або неналежного виконання договірних зобов’язань.

Таким чином кошти, які сплачують як суму штрафу за пошкодження товару, не входять до бази оподаткування ПДВ. Водночас кошти, які надходять платнику ПДВ як відшкодування збитків за пошкоджене або знищене майно (без урахування штрафних санкцій і пені), розцінюють як компенсацію вартості такого майна та відповідно включають до бази оподаткування ПДВ.

За інформацією ДПС у Черкаській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93441

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14327

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21763

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді