Особливості подання податкової декларації з рентної плати видобувниками підземної води

Податківці роз’яснюють, скільки додатків 5 до податкової декларації з рентної плати подає госпсуб’єкт, який здійснює видобування підземної води, якщо протягом звітного кварталу отримав дозвіл на спеціальне використання води

Особливості подання податкової декларації з рентної плати видобувниками підземної води

Водокористувачі самостійно обчислюють, зокрема, рентну плату за спеціальне використання води (далі — Рентна плата) щокварталу наростаючим підсумком з початку року (пп. 255.11.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Рентну плату обчислюють виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої) водних об’єктів, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок Рентної плати та коефіцієнтів.

Водокористувачі, які використовують воду із змішаного джерела, обчислюють Рентну плату, враховуючи обсяги води в тому співвідношенні, у якому формується таке змішане джерело, що зазначають в дозволах та договорах на поставку води, ставок Рентної плати та коефіцієнтів.

Спеціальне водокористування є платним та здійснюється на підставі дозволу на спеціальне водокористування (ч. 1 ст. 49 Водного кодексу України).

Однією з основних вимог до дозвільної системи у сфері господарської діяльності є, зокрема, строк дії документа дозвільного характеру або необмеженість строку дії такого документа (cт. 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 № 2806-IV).

Податкову декларацію з рентної плати (далі — Декларація) затвердив Мінфін наказом від 17.08.2015 № 719.

Невід’ємною частиною Декларації є додатки. Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування. Зокрема, розрахунок з Рентної з рентної плати за спеціальне використання води здійснюють у Додатку 5 до Декларації (далі — Додаток 5).

При цьому у рядку 4 Додатка 5 зазначають інформацію про отриманий документ на спеціальне водокористування (найменування органу, який видав дозвільний документ, номер дозвільного документа, дату видачі — дд.мм.рррр., строк дії у роках). Таку інформацію заповнюйте згідно з отриманим документом на спеціальне водокористування (примітка 7 до Додатка 5).

Тобто, по кожному отриманому дозволу на спеціальне використання води заповнюйте окремий Додаток 5.

Графу «код за КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці» рядка 2 Декларації та рядок 3 «Код за КАТОТТГ територіальної громади» і рядок 5 «Код за КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці за місцезнаходженням водного об’єкта» Додатка 5 до неї заповнюйте згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженим наказом Мінінфраструктури від 26.11.2020 № 290 (далі — КАТОТТГ).

За кожним кодом адміністративно-територіальної одиниці за КАТОТТГ, зазначеним у рядку 2, подавайте окрему Декларацію (примітка 8 до Декларації).

Отже, якщо упродовж звітного кварталу здійснюєте видобування підземної води, отримали дозвіл на спеціальне використання води, то подайте Декларацію з відповідною кількістю Додатків 5, що відповідає кількості отриманих дозволів на спеціальне використання води, на підставі яких здійснюєте (здійснювали) видобування підземних вод у поточному році за кодом адміністративно-територіальної одиниці, зазначеним у рядку 2 Декларації.

За інформацією Закарпатської області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок в Україні: особливості

У 2024 році ставки екологічного податку знову зросли. Хто має сплачувати екологічний податок, а хто ні, що таке стаціонарні джерела забруднення та як бути з відходами, щоб не сплачувати екологічний податок, як розрахувати екоподаток, які послаблення є у період воєнного стану – в огляді
122468

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7232

Рентна плата: як розрахувати, кому та коли сплачувати

Рентна плата — це плата за використання природних ресурсів. Надра, вода, лісові ресурси, радіочастотний ресурс — усе це об’єкти рентної плати. У консультації знайдете відповіді на питання, хто й коли має звітувати, а також дізнаєтеся, з чого складається рентна плата
7956

Рентна плата за користування надрами 2024

У консультації знайдете зразок заповнення розрахунку з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин на прикладі видобутку підземних вод. Також знайдете приклад розрахунку Додатку № 1 до Податкової декларації з рентної плати
28291

Податкова декларація екологічного податку 2024

Як заповнити декларацію з екологічного податку 2024, яку заяву слід подати до податкової, якщо обсяги викидів парникового газу знаходяться у межах ліміту, строки декларування та інші пов’язані питання – у цьому огляді
75560

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді