ВАСУ не погодився з висновками судів попередніх інстанцій, що відображення підприємством у розрахунках за формою № 1ДФ нарахованого (виплаченого) доходу з помилковою ознакою є порушенням пункту 176.2 Податкового кодексу України (ПК).
А отже, ВАСУ визнав незаконним нарахування підприємству штрафних санкцій, визначених в оспорюваному податковому повідомлені-рішенні.
Адже відповідно до зазначеної норми платник податку зобов’язаний, подавати у строки, встановлені ПК для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Пункт 119.2 ПК, своєю чергою, передбачає накладення штрафів на платника податків за неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку.
На думку ВАСУ, відображення позивачем у розрахунках за формою № 1ДФ нарахованого (виплаченого) доходу з помилковою ознакою не можна кваліфікувати як подання звітності з недостовірними відомостями. Адже підприємством у розрахунках відображалися правильні суми за правильні періоди, а помилка в ознаці не впливає на зміст розрахунку.
Постанова ВАСУ від 08.06.2016 № К/9991/81772/12
Коли вперше подавати Додаток Д5 до Податкового розрахунку? Ознайомтеся з останніми змінами і скачайте приклади заповнення Додатка Д5 до об'єднаної звітності для типових ситуацій
Додаток 4 ДФ Податкового розрахунку з ПДФО, ВЗ та ЄСВ призначений для того, щоб відображати в ньому нарахування будь-яких доходів на користь фізосіб, зокрема й фізосіб-підприємців. З’ясуємо, як заповнити Додаток 4ДФ об’єднаної звітності та розглянемо приклади заповнення Додатка 4ДФ для типових ситуацій
Згадайте основні правила заповнення Додатка Д1 до Податкового розрахунку сум доходу. Експерт акцентує на основних змінах у формі, що пов’язані з переходом на місячний звітний період. Правильно звітувати з ЄСВ у Додатку Д1 вам допоможуть зразки заповнення для ситуацій із практики
Звітувати з ЄСВ повинен майже кожний суб’єкт господарювання. Це стосується як тих, хто має найманих працівників, так і самозайнятих осіб, які звітують “за себе”. У консультації розглянемо, по яких звітах наразі “розподілений” ЄСВ та зосередимося на звітуванні з ЄСВ по найманим працівникам, наведемо зразок заповнення єдиної звітності.
Форма 1ДФ 2020 – щоквартальний звіт, який пов’язаний зі сплатою ПДФО та військового збору. Подається завжди, якщо нараховувався дохід фізичним особам. Сьогодні в консультації про нюанси заповнення форми № 1ДФ за ІІІ квартал 2020.