Чи подають податкову звітність спадкоємці у разі смерті ФОП
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
Підставами для припинення податкового обов’язку, крім його виконання, є, зокрема, смерть фізичної особи (пп. 37.3.2 Податкового кодексу України; ПК).
Виконання грошових зобов’язань та/або погашення податкового боргу фізособи (у тому числі ФОП, фізособи, яка провадить незалежну профдіяльність) у разі її смерті або оголошення судом померлою здійснюють її спадкоємці, які прийняли спадщину (крім держави), в межах вартості майна, що успадковують, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття (п. 99.1 ПК).
Після закінчення строку прийняття спадщини грошові зобов’язання та/або податковий борг спадкодавця стають грошовими зобов’язаннями та/або податковим боргом спадкоємців.
Протягом строку прийняття спадщини на грошові зобов’язання та/або податковий борг спадкодавців пеню не нараховують.
У разі смерті платника або оголошення його судом померлим чи визнання безвісно відсутнім податок за останній податковий період справляють з нарахованих на його користь доходів. Відповідно до цього останнім податковим періодом вважають період, який закінчується днем, на який відповідно припадає смерть такого платника, винесення такого судового рішення. За відсутності нарахованих доходів податок сплаті не підлягає (п. 162.3 ПК).
Особою, відповідальною за погашення грошових зобов’язань чи податкового боргу платника, є стосовно фізособи, яка померла або визнана судом безвісно відсутньою або оголошена померлою, особи, які вступають у права спадщини або уповноважені здійснювати розпорядження майном такої особи (п. 97.4 ПК).
Отже, після закінчення строку прийняття спадщини грошові зобов’язання спадкодавця стають грошовими зобов’язаннями та/або податковим боргом спадкоємців, які прийняли спадщину пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття.
Водночас ПК не зобов’язує спадкоємців подавати податкову звітність у разі смерті ФОП.
За інформацією ДПС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі